کدخبر : 13225

ازدواج زینب سلیمانی (دختر سردار شهید قاسم سلیمانی) با پسر معاون اجرایی حزب‌الله لبنان موضوعی است که دختر فرمانده‌ نظامی ارشد و پیشین حزب‌الله لبنان از آن خبر داده است.

سردار سلیمانی از سرداران به نام سپاه بود . سردار سلیمانی در عراق ترور شد . سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس بود . سردار سلیمانی در شکست داعش نقش مهمی داشت . 

 

 


خبرداغ : زمان واریز یارانه 120 هزار تومانی مشخص شد + مبلغ یارانه جدید


 

زینب مغنیه، دختر عماد مغنیه فرمانده نظامی ارشد و پیشین حزب‌الله لبنان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، تصویری از نام زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین با نشان قلب و عشق به اشتراک گذاشته است.

 

 

به نظر می‌رسد دختر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با پسر معاون اجرایی حزب‌الله لبنان ازدواج کرده است. هر چند هنوز منابع رسمی این اتفاق را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

 

 

ازدواج دختر شهید سلیمانی با واکنش‌های گسترده و عمدتاً مثبت کاربران فضای مجازی مواجه شده است. برخی نیز انتقاد کرده‌اند که چرا زینب سلیمانی پیش از فرارسیدن سالگرد پدر بزرگوارش ازدواج و زندگی مشترک خود را آغاز کرده است. به عقیده ایرانی‌ها، اینکه دختر حاج قاسم عروس یکی از نزدیک‌ترین مقام‌ها به سیدحسن نصرالله (دبیر کل حزب‌الله لبنان) شده، از تشکیلاتی‌ترین و راهبردی‌ترین ازدواج‌های چند دهه اخیر است.

 


خبرداغ : احسان علیخانی از همسر شرکت کننده عصرجدید خواستگاری کرد + فیلم لورفته


 

 

سیدرضا صفی الدین، شوهر زینب سلیمانی کیست؟

 

 سیدرضا صفی الدین، شوهر زینب سلیمانی کیست؟

 

زینب سلیمانی، دختر سپهبد شهید قاسم سلیمانی، عروس معاون اجرایی حزب‌الله لبنان شد.

سیدرضا صفی‌الدین فرزند سید هاشم صفی الدین است؛ پدر شوهر زینب سلیمانی بیش از ۵۰ سال سن دارد و از اعضا ارشد حزب الله و پسر عموی مادر سید حسن نصرالله بوده که پس از وی نفر دوم حزب است.

 

نقش هاشم صفی الدین در حزب االله لبنان چیست؟

سید هاشم روابط صمیمی با تمامی اعضا مقاومت از بالاترین رده گرفته تا پایین‌ترین رده داشته و مسئول شورای اجرای و قوه مجریه حزب الله بوده که تمام مؤسسات پشتیبانی و مردمی را اداره می‌کند.

صفی الدین در میان افراد حزب الله از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و شخصیت متحرکی در میدان عمل حزب الله دارد؛ اما از آنجا که رژیم صهیونیستی همیشه به دنبال ترور وی بوده، مجبور است مسائل امنیتی را رعایت کرده و کم‌تر در میان مردم ظاهر شود.

 

دیدار با مقامات ایرانی

وی بهمن سال گذشته با آیت الله مصباح یزدی رئیس مؤسسه امام خمینی (ره) دیدار و گفت و گو کرده بود.

 

ازدواج فرزندش با زینب سلیمانی

بر اساس برخی گفته‌ها و استوری اینستاگرام زینب مغنیه، دختر عماد مغنیه، فرزند سید هاشم صفی الدین، با زینب سلیمانی فرزند شهید سلیمانی ازدواج کرده است.

 

 

حزب الله لبنان چیست؟

حزب‌الله لبنان سازمانی سیاسی-نظامی اسلام‌گرای شیعه در لبنان به دبیر کلی سید حسن نصرالله است که در اوایل سال‌های ۱۹۸۰ و با الهام از ایدئولوژی اسلام سیاسی حضرت آیت الله خمینی (ره) در لبنان ظهور کرد و در زمان جنگ داخلی لبنان، به کمک دولت شتافت. حزب‌الله لبنان ۳ هدف اصلی را به عنوان آرمان خود اعلام کرده که عبارتند از: محو آثار امپریالیستی غربی در لبنان، مجازات فالانژهای لبنان و برپایی حکومت اسلامی در لبنان.

 

 

 

 
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

روی خط رسانه
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی