سیر تا پیاز قرنطینه شنبه اول اذر مشخص شد + جزئیات

کدخبر : 15172

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفته در شهر های قرمز تردد درون شهری از ساعت ٩ شب تا ٤ صبح منع خواهد شد.

 

خبرگزاری صداوسیما: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح آخرین جزییات طرح جامع محدودیتهای کرونایی گفت: ۱۵۰ شهر و کلانشهر از روز شنبه به مدت ۲ هفته تعطیل می‌شود.

 

خبرداغ : عکس لورفته از مهناز افشار در قایق تفریحی لاکچری + بیوگرافی و عکس

 

 

آقای دکتر علیرضا رییسی پس از جلسه فوق العاده بررسی نهایی دستورالعملهای «طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا در مقابله با کرونا» که با حضور رئیس جمهور برگزار شد ، افزود: در شهرهای قرمز منع تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح اعمال می شود.

 

وی با اشاره به تصمیمات مهم این جلسه گفت: یکی از موضوعات مهم این بود که مصوبه ای که می خواهیم ابلاغ کنیم به چه زیرساخت هایی نیاز دارد و باید قاطعانه اجرا شود.

 

وی گفت: یک سری اصلاحات هم انجام و تک تک مشاغل بررسی شد و به این جمع بندی رسیدیم که بعد از این مصاحبه، مصوبات را نهایی کنیم و فردا صبح به سراسر کشور برای اجرا ابلاغ شود.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین اعلام کرد: از روز شنبه حدودا 150 شهر که عمدتا کلانشهر هستند و شامل تهران هم می شوند به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود.

 

وی ادامه داد: تردد درون شهری نیز از ساعت 9 شب تا 4 صبح در مناطق قرمز منع خواهد شد.

 

آقای رئیسی با اعلام این که منع تردد بین شهری هم که قبلا وجود داشت همچنان اعمال خواهد شد اظهار داشت: بنابراین در شهرهایی که قرمز و نارنجی اعلام می شود فقط کسانی که پلاک بومی آن شهر را دارند اجازه تردد دارند و بقیه اجازه ورود به آن شهرها را ندارند.

 

 

 

وی ادامه داد: تعطیلی در مناطق قرمز یعنی همه جا تعطیل است به جز گروه شغلی شماره یک که مایحتاج ضروری مردم را تهیه می کند؛ مثل سوپر مارکت ، بیمارستان، مطب ، داروخانه و امثالهم و بجز آن همه جا تعطیل خواهد بود.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: درباره کارکنان و ادارات هم بررسی صورت گرفت اداراتی که غیر ضروری هستند و نیازی به بازبودن شان نیست با حداقل کارکنان کار خواهند کرد. مثلا در برخی ادارات فقط نگهبانان باید باشند و حداکثر تا یک سوم کارکنان در مناطق قرمز باید حضور پیدا کنند؛ در مناطق نارنجی هم حداکثر نصف کارکنان باید حاضر باشند و اگر کمتر از آن هم حضور داشته باشند مشکلی نیست. در مناطق زرد هم حداکثر تا دو سوم کارکنان باید حاضر باشند .

 

آقای رئیسی با اشاره به اینکه این محدودیت ها در مناطق قرمز بسیار شدید است، اظهار داشت: این مصوبات به معنی واقعی، تعطیلی است و فقط مشاغلی که برای مردم ضروری هستند، مثل نانوایی تعطیل نمی شوند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه با بیان اینکه تعطیلی ها در نظر گرفته شده برای محدودیت های کرونایی دو هفته است و اگر نیاز باشد بیشتر هم خواهد شد، در خصوص محدودیت ترددها گفت: دو نوع محدودیت است، اولاً شهرهایی که قرنطینه هستند که هم محدودیت درون شهری و هم بیرون شهری دارند.

 

وی تصریح کرد: به عنوان مثال خارج شدن از تهران برای فردی که اگر وارد شهری نشود و دوباره به تهران برگردد، مشمول جریمه نخواهد شد.

 

آقای رئیسی اظهار کرد: هر شهری محدوده خود را دارد و اگر فردی از شهری خارج شود به شهر دیگر نمی تواند وارد شود.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت های تردد درون و بیرون شهری گفت: افراد خاطی خارج شده از شهرهای نارنجی 500 هزار تومان و از شهرهای قرمز 1 میلیون تومان جریمه می شوند.

 

آقای رئیسی افزود : موضوع محدودیت ها و ترددها دو نوع است. شهرهایی که قرمز هستند ترددهای درون شهری و بیرون شهری دارند. مثلا فردی در تهران ساکن است و پلاک بومی هم دارد اما در شهر دیگر کارخانه دارد ، اگر این فرد وارد شهر نشود مشمول جریمه نمی شود اما اگر به شهر دیگر وارد شد جریمه می شود.

 

وی درباره نوع محدودیت های هر شهر ادامه داد : هر شهر محدودیت های خودش را دارد .خروج از شهرها جریمه ندارد اما اگر فردی به شهر دیگر وارد شد جریمه می شود.

 

دکتر رئیسی درباره جزئیات جریمه ها گفت: اگر فردی از شهر نارنجی وارد هر شهری شد 500 هزار تومان و از شهر قرمز یک میلیون تومان جریمه می شود .

وی افزود : درباره ادارات هم جرائم مشخص شده است که در بین جرائم تا 3 ماه انفصال از خدمات دولتی هم دیده شده است .


دکتر رئیسی همچنین درباره نحوه استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی افزود: جلسه ای در وزارت کشور درباره مترو ، اتوبوس واحد ، تاکسی ها و وسایل حمل و نقل برون شهری در حال برگزاری و بررسی است .

 

وی گفت : برنامه ای که در دست اقدام داریم این است که حدود 2 هفته دیگر به تمام افرادی که به کرونا مبتلا هستند و می خواهند با اتوبوس مسافرت کنند اصلا بلیت نمی فروشند و هواپیما هم به این سیستم متصل شده است و به افرادی که مبتلا هستند بلیت فروخته نمی شود .

 

دکتر رئیسی افزود : درباره راننده های تپسی و اسنپ هم همین طور است . در اسنپ بیش از 940 نفر مبتلا داشته ایم که اینها دیگر نمی توانند مسافر جا به جا کنند. ما سیستم هایمان را به هم متصل کرده ایم و افراد مبتلا به کرونا ، به سامانه ما وصل هستند .

 

وی گفت : افراد مبتلا به مدت 14 روز نمی توانند سفر کنند و باید در قرنطینه بمانند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه