فردا اولین روز ماه مبارک رمضان است

کدخبر : 18603

تعدادی از کشورهای عربی و مسلمان منطقه فردا و برخی دیگر پس‌فردا را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند. عربستان سعودی و امارات متحده عربی، کویت، بحرین، سوریه، فلسطین و اردن شامگاه امروز (دوشنبه)، از رویت هلال ماه در این کشور‌ها خبر دادند.

 

تعدادی از کشورهای عربی و مسلمان منطقه فردا و برخی دیگر پس‌فردا را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند.

 

عربستان سعودی و امارات متحده عربی، کویت، بحرین، سوریه، فلسطین و اردن شامگاه امروز (دوشنبه)، از رویت هلال ماه در این کشور‌ها خبر دادند.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، دیوان پادشاهی این کشور اعلام کرد که دادگاه عالی عربستان فردا (سه‌شنبه) را به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرده است.

 

این اعلام درست پس از آن منتشر شد که منابع خبری سعودی لحظاتی پیش از رویت هلال ماه در رصدخانه «تمیر» در شمال عربستان خبر دادند.

 

حدود نیم ساعت پس از اعلام عربستان سعودی،‌ خبرگزاری رسمی امارات (وام) هم در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر فردا سه‌شنبه را به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرد.

 

رادیو کویت نیز در این ارتباط خبر داد که فردا (سه‌شنبه) اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور خواهد بود.

 

طبق گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، شورای عالی امور اسلامی این کشور نیز همچون سه کشور عربستان سعودی، امارات و کویت روز سه‌شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

 

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در این خصوص گزارش داد که شورای علمی-فقهی وزارت اوقاف این کشور فردا سه‌شنبه سیزدهم آوریل را اولین روز ماه رمضان اعلام کرده است.

 

وبگاه خبری «شبکه قدس» نیز گزارش داد که مفتی قدس و فلسطین فردا سه‌شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرده است.

 

مفتی اردن نیز در اظهاراتی که از یکی از شبکه‌های این کشور پخش شد، فردا سه‌شنبه را اولین روز ماه رمضان اعلام کرد.

 

با این حال، خبرگزاری رسمی عمان (اونا) گزارش داد که هلال ماه در این کشور رویت نشده از این رو چهارشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

 

دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی مرجع عالی‌قدر شیعیان در عراق نیز فردا را آخرین روز ماه شعبان و روز چهارشنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

 

طبق گزارش وبگاه «الجزیره مباشر»،‌ مصر، یمن، عراق (اوقاف اهل سنت) و لبنان نیز فردا سه‌شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه