رپرتاژ آگهی

بیشترین درآمد و حقوق یک معلم خصوصی زبان انگلیسی چقدر است؟

کدخبر : 29402

در این مقاله در رابطه با بیشترین درآمد معلم خصوصی زبان و حقوق تدریس خصوصی زبان انگلیسی توضیحاتی ارائه می گردد.

اگر در زمینه حقوق و دستمزد تدریس خصوصی زبان انگلیسی سوال دارید و می خواهید از این کار به درآمد بالا برسید ادامه این مطلب را بخوانید.

چرا تدریس خصوصی زبان انگلیسی پرمتقاضی است؟

زبان انگلیسی درسی است که شاید بتوان گفت برای تدریس خصوصی بیشترین متقاضی را دارد. اگر در رشته زبان انگلیسی درس خوانده اید و به کار تدریس علاقه مند هستید، چنانچه عملکرد درست و مناسبی داشته باشید مطمئنا می توانید به درآمد بالایی برسید. از همان دوران قبل از مدرسه والدین به فکر این هستند که به کودکان خودشان زبان انگلیسی را یاد بدهند و تدریس خصوصی زبان انگلیسی کودکان بسیار پرمتقاضی است. در ایام مدرسه و دوره تحصیل متوسطه اول و دوم هم دانش آموزان با زبان انگلیسی سر و کار دارند و برای کنکور لازم دارند که زبان را یاد بگیرند. بنابراین یک معلم خصوصی زبان کنکور هم متقاضیان زیادی برای کلاس های خودش دارد. در دوران دانشگاه و حتی بعد از فارغ التحصیلی هم برای اهدافی همچون ادامه تحصیل، مهاجرت و تجارت با کشورهای خارجی باز هم کلاس های خصوصی زبان بسیار پرمتقاضی است. بنابراین شک نداشته باشید که یک معلم خصوصی زبان که به کار خودش علاقه دارد و بر زبان انگلیسی مسلط است درآمد بالایی دارد.

در حال حاضر تقاضا برای آموزش خصوصی در منزل و تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبانهای خارجی بسیار بالا است. اگر به تدریس زبان علاقه دارید و در این زمینه توانا هستید، می توانید فعالیت خودتان را در زمینه آموزش زبان شروع کنید و یا گسترش دهید. خوبی کار تدریس زبان این است که در ایام تعطیلات و ایام تابستان که دروس دیگری مانند ریاضی و فیزیک متقاضی برای تدریس خصوصی کمتری دارند بازار کار تدریس انگلیسی گرمتر هم می شود. با فعالیت در این زمینه در کل طول سال متقاضی تدریس خصوصی خواهید داشت. نکته دیگر اینکه هر جای ایران که ساکن باشید در شهر محل سکونت شما هم متقاضی تدریس خصوصی زبان انگلیسی وجود دارد. البته در حال حاضر با استقبال زیادی که از تدریس خصوصی آنلاین به عمل آمده است، هر جای ایران که ساکن باشید، با حضور قوی در اینترنت و سایت های معتبر تدریس آنلاین مانند ایران مدرس می توانید از هر جای ایران، تهران، تبریز، مشهد، شیراز و حتی هر جای جهان شاگرد جذب نموده و درآمد عالی داشته باشید. بنابراین خودتان را به تدریس خصوصی در منزل یا آموزشگاه محدود نکنید و حتما تدریس آنلاین زبان را هم مد نظر داشته باشید.

یک مثال واقعی از درآمد بالای معلم خصوصی زبان انگلیسی

مدرسین خصوصی برای هر ساعت تدریس از 50 هزار تومان تا 1 میلیون تومان و بیشتر هم دستمزد دریافت می نمایند. اگر شما در شروع کار هستید از همان ابتدا انتظار درآمدهای خیلی بالا را نداشته باشید و به مرور با افزایش تجربه و تسلط شما بر مباحث تدریسی، درآمد شما هم بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، استادی که برای هر جلسه تدریس زبان انگلیسی مبلغ 400 هزار تومان دریافت می کند و به صورت متوسط هر روز 3 کلاس دارد، در یک ماه درامدی معادل 36 میلیون تومان می تواند داشته باشد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تدریس خصوصی زبان انگلیسی درآمد خوبی دارد. البته تعدادی از اساتید درآمدهای بالاتری هم دارند و این مقداری که ذکر شد بیشترین درآمد معلم خصوصی زبان نیست. البته باید سعی کنید خودتان به صورت مستقل شاگرد جذب نمائید و از همکاری با آموزشگاهها و موسسات زبان ممکن است نتوانید به چنین درآمدهایی برسید.

راهکار عالی برای جذب شاگرد و شروع فعالیت در زمینه تدریس خصوصی زبان

اگر به کار تدریس خصوصی زبان علاقه دارید و در این زمینه مسلط هستید و می توانید خوب تدریس کنید، با توجه به مطالب ارائه شده افراد زیادی متقاضی استفاده از کلاسهای شما هستند. حال باید به فکر این باشید که چگونه توانایی های خودتان را معرفی کنید و خودتان را به افرادی که متقاضی شرکت در کلاسهای خصوصی زبان هستند معرفی نمائید. اکثر مدرسین یا افرادی که در شروع راه هستند اولین راه حلی که به نظرشان می رسد این است که با آموزشگاههای زبان تماس بگیرند و یا به آنها سر بزنند و برای تدریس زبان انگلیسی اعلام آمادگی نمایند. برای شروع کار این روش هم روش بدی نیست ولی باید بگوئیم که از این راه نمی توانید به درآمد خوبی برسید.

یکی از بهترین راهکارها برای جذب شاگرد مستقیم و رسیدن به درآمدهای بالا از تدریس زبان انگلیسی این است که در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php (مرجع تدریس خصوصی ایران) عضو شوید و تبلیغات خودتان را ثبت نمائید. ایران مدرس به صورت تخصصی در زمینه معرفی اساتید تدریس خصوصی فعالیت دارد و تا سال 1401 بیش از 25000 مدرس ثبت نامی دارد. با ثبت نام در ایران مدرس مشخصات و شماره تماس شما به صورت مستقیم نمایش داده شده و می توانید بدون هیچ واسطه ای با متقاضیان تدریس خصوصی در ارتباط باشید. با استفاده از این روش می توانید از کل ایران و جهان جذب شاگرد داشته باشید و بازارکار تدریس خصوصی زبان برای شما محدود به شهر محل سکونت شما نخواهد شد. حتما برای کسب درامد بالا تدریس اینترنتی و مجازی را مد نظر داشته باشید و در سایت های خوب و معتبر تدریس مانند ایران مدرس www.IranModares.com حضور قوی داشته باشید. با جذب شاگرد به صورت مستقیم قیمت کلاس ها را خودتان مشخص خواهید کرد و در نتیجه با افزایش کیفیت کلاس هایی که برگزار می کنید می توانید به تدریج نرخ ها را افزایش دهید و به درآمدهای فوق العاده برسید. علاوه بر ایران مدرس می توانید در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام هم فعالیت داشته باشید.

برای جذب شاگرد باید رزومه عالی و سوابق تدریس خودتان را حتما ذکر کنید. به عنوان مثال اگر از دانشگاههای معتبر مانند دانشگاه تهران https://ut.ac.ir/fa یا سایر دانشگاههای خوب داخل و خارج ایران فارغ التحصیل شده اید حتما ذکر نمائید. سوابق تدریس خودتان را به صورت کامل بنویسید و فیلم نمونه تدریس هم ثبت نمائید.

عوامل و پارامترهای موثر بر درامد اساتید خصوصی زبان انگلیسی

همانطور که گفته شد، اینطور نیست که تمام مدرسین زبان به یک اندازه درآمد داشته باشند. برخی از اساتید واقعا حقوق و دستمزد خوبی دریافت می کنند و برخی دیگر ممکن است به این شکل نتوانند درآمد کسب نمایند. عوامل زیادی بر درآمد مدرسین خصوصی زبان اثر می گذارد. به عنوان مثال شهر محل تدریس بر درآمد مدرس اثر می گذارد. اساتیدی که در شهرهای بزرگ مشغول به تدریس هستند معمولا پول بیشتری از این کار بدست می آورند. البته اساتید سایر شهرستانها هم در حال حاضر با انجام تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی می توانند به درآمدهای خوبی برسند. عامل دیگری که بر میزان درآمد مدرسین زبان اثر می گذارد مقطع تحصیلی است. اساتیدی که زبان دانشگاهی را تدریس می کنند به نسبت اساتیدی که زبان متوسطه درس می دهند معمولا هزینه بیشتری دریافت می کنند.

مدرسین زبان کنکور اگر معروف شوند و خوب کار کنند درآمدهای خیلی بالایی خواهند داشت. بنابراین اگر قصد دارید از کار آموزش زبان به صورت خصوصی پول زیادی بدست آورید و توانایی انجام آن را دارید در زمینه تدریس زبان کنکور فعالیت کنید. اساتیدی که آیلتس و تافل درس می دهند هم درآمد خوب و بالایی دارند.سابقه تدریس استاد، نرخی که استاد برای کلاس های خودش مشخص می کند و روش هایی که برای جذب شاگرد استفاده می نماید، باور هر مدرس به میزان درآمدی که می تواند بدست آورد و .... هم می تواند عوامل موثر دیگری باشد. در سایت ایران مدرس عضو شوید و فیلم نمونه تدریس و رزومه خودتان را درج نمائید. به این ترتیب می توانید شاگردهای زیادی را جذب کنید و به درآمد عالی برسید. البته پارامترهای زیادی در این زمینه موثر است و باید خودتان هم عملکرد خوبی در کلاس های تدریس خصوصی داشته باشید تا شاگردها را از دست ندهید.

راهکارهای موثر برای کسب درآمد بیشتر از تدریس خصوصی زبان

برای اینکه از تدریس خصوصی زبان درآمد بیشتری کسب کنید باید تسلط خودتان را افزایش دهید. به هر میزان بر دروس تدریسی خودتان مسلط تر باشید در نهایت نتیجه بهتری خواهید گرفت. اگر بتوانید در زمینه تدریس زبان کنکور و یا آیلتس و تافل فعالیت داشته باشید درآمد بسیار خوبی خواهید داشت. روش های جدیدی را برای جذب شاگرد امتحان کنید تا تعداد شاگردهای بیشتری داشته باشید. اگر همین شاگردهایی که دارید را به موفقیت برسانید پله های موفقیت را به سرعت طی خواهید کرد. وقتی شاگردهای شما راضی باشند شما را به دیگران معرفی خواهند کرد و حتی با هزینه های بیشتر هم حاضر خواهند بود با شما کلاس داشته باشند. رمز موفقیت معلم خصوصی زبان این است که شاگردهای خودش را به بهترین نتیجه ممکن برساند. نکته بسیار مهم دیگری در ادامه ذکر می گردد. اگر می خواهید در کار تدریس زبان انگلیسی موفق باشید در جلسات اول تدریس خصوصی باید عالی عمل کنید. حتی به نسبت کلاسهای همیشگی خودتان هم باید بهتر و در سطح بالاتری تدریس کنید. جلسه اول اگر عملکرد عالی نداشته باشید شاگرد را از دست می دهید.

توضیحات بیشتر در رابطه با درآمد و بازارکار تدریس خصوصی زبان انگلیسی در ایران

همانطور که در سایت ایران اروپا هم ذکر شده است، فارغ‌ التحصیلان زبان انگلیسی در سه گرایش مترجمی، آموزش و ادبیات زبان انگلیسی، می‌توانند در مشاغل تدریس، ترجمه متون، آموزشگاه زبان، مشاغل اینترنتی و آموزش آنلاین، مترجم تورهای گردشگری فعالیت کنند. این افراد می‌توانند با افزایش مهارت‌های ایجاد کسب و کار، در جهت ایجاد شغل، اقدام کرده و درآمد بسیار بهتری از تحصیلات خود کسب کنند. همانطور که در جملات قبل هم ذکر شده است، یکی از زمینه های کاری اصلی برای فارغ التحصیلان زبان انگلیسی تدریس است. در سایت انگلیشدان هم توضیح داده شده است که مدرک های تدریس زبان انگلیسی بین‌المللی TEFL TESOL در سطح بین‌المللی راه را برای فعالیت شما در زمینه تدریس زبان انگلیسی باز می‌کنند. این مدارک معتبرترین مدارک آموزشی زبان انگلیسی هستند. در صورتی که این مدارک را در اختیار داشته باشید می‌توانید تقریبا در همه کشورهای دنیا به تدریس زبان انگلیسی مشغول باشید. بنابراین اگر قصد دارید در ایران یا هر جای جهان تدریس زبان انگلیسی را انجام دهید از گرفتن مدارک معتبر ذکر شده و مدرک TTC، مدارک آیلتس و تافل، مدرک CELTA، و ... غافل نشوید. همانطور که در سایت ویکی پدیا wikipedia.org ذکر شده است، اگر تعداد کسانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است و کسانی که تنها به این زبان سخن می‌گویند را با هم بشماریم، آنگاه می‌توان گفت که انگلیسی پرکاربردترین زبان در سطح جهان است.

نحوه انتخاب قیمت کلاس های خصوصی زبان انلاین و حضوری

در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس نرخ کلاس‌های خصوصی توسط خود مدرسین زبان مشخص شده است و در کنار سوابق تدریس و رزومه کاری مدرسین می‌توانید هزینه درخواستی هر استاد را هم ببینید. نرخ کلاس‌های زبان به عوامل زیر بستگی دارد:

1- سابقه تدریس استاد: همان‌طور که گفته شد، مدرسین مجرب به نسبت اساتید تازه کار معمولا قیمت بیشتری برای کلاس‌های خودشان در نظر می‌گیرند. اگر شما در شروع کار هستید بهتر است قیمت خیلی بالایی برای کلاس های خودتان در نظر نگیرید. با یک قیمت مناسب شروع کنید و به تدریج با افزایش سابقه کاری و کیفیت کلاس هایی که برگزار می کنید می توانید نرخ بیشتری را هم درخواست نمائید.

2- درس و مقطع تدریسی: واضح است که هزینه کلاس‌های خصوصی آیلتس از نرخ کلاس خصوصی زبان متوسطه بیشتر است. پیشنهاد می شود اگر مدرک آیلتس یا تافل ندارید این مدارک را بگیرید و بهتر است که نمره بالایی هم داشته باشید. متقاضیان آزمون آیلتس برای موفقیت در این آزمون مهم حاضر هستند هزینه بالایی پرداخت نمایند البته اگر شما توانایی خودتان را اثبات کنید و مدرک آیلتس را قبلا خودتان با نمره خوبی گرفته باشید. برای مشاهده سایت آیلتس به آدرس https://www.ielts.org/ مراجعه کنید.

3- تعداد جلسات: به هر میزان تعداد جلسات بیشتری لازم داشته باشید، برای هر جلسه یا هر ساعت تدریس استاد تخفیف بیشتری به شما خواهد داد. اگر شاگردی دارید که متقاضی تعداد جلسات بالا است 10 درصد تخفیف بدهید. تعداد جلسات بالا درامد خوبی برای شما خواهد داشت و ارزشش را دارد کمی تخفیف بدهید.

منبع: سایت معلم خصوصی آنلاین و حضوری https://www.iranmodares.com/index.php

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: