کدخبر : 9193

مردی به اتهام تجاوز به خانم معلم 32 ساله به 10 سال زندان محکوم شد.

تجاوز به معلم نیجریه ای جنجالی شد . تجاوز به معلم نیجریه ای در اتاق خواب شخصی اش فاش شد . تجاوز جنسی وحشتناک به معلم نیجریه ای را در این صفحه بخوانید : فروشنده 30 ساله نیجریه ای به اتهام تجاوز به معلم انگلیسی در دادگاه به 10 سال زندان و اخراج از کشور بعد از اتمام دوره محکوم شد.

 

شاکی 32 ساله مدعی است که این مرد را در آسانسور دیده و تصور می کرد یکی از ساکنین ساختمان است که با وی صحبت کرده است اما هنگامی که قصد ورود به آپارتمانش را داشته این مرد با زور وارد شده و وی را در اتاق خواب مورد تعرض قرار داده است.

 

 

خبرداغ : بارداری الهام حمیدی از همسر دومش فاش شد + عکس

 

طبق اظهارات پلیس ، این حادثه ساعت 7:00 به آن ها گزارش شده و با حضور در محل به تحقیق دراین خصوص پرداختند. متهم نیز همان روز ساعت 11 توسط پلیس دستگیر شده است.

 

مرد نیجریه ای که در دادگاه با اتهامات تجاوز و ضرب و شتم روبه‌رو شده در دفاع از خود ادعا داشت برای دیدن دوستی به این مجتمع رفته که موفق به پیدا کردن اش نشده است.

 

همچنین وی افزود: این زن که به نظر هوشیار نمی آمده در حال حمل کیسه ای بوده که این مرد در جابه جایی آن به وی کمک کرده و به دعوت خانم معلم ضمن ورود به خانه با وی رابطه غیراخلاقی داشته است.

 

افسران پلیس با بررسی دوربین های مدار بسته صحبت این زن و مرد را مشاهده کردند و همچنین دراین فیلم دیده می شود که این زن کیسه ای رابه متهم داده است.

 

بر اساس گزارش پزشکی قانونی رابطه این مرد با شاکی تایید شده و آثار کبودی های کوچکی نیز روی بدن خانم معلم مشاهده شده است.

 

با این وجود احتمال می رود این پرونده در دادگاه تجدید نظر نیز بررسی شود.

منبع : رکنا 

 

آزار جنسی چیست و در مورد آزار جنسی چه می دانید؟

 

 

 

چطور می‌توان  آزار جنسی  را پیگیری کرد؟ متاسفانه اکثر جوامع با مشکل آزار‌جنسی مواجه هستند. اینکه  آزار جنسی  چه تعریفی دارد و در برابر این اقدام ناپسند چطور باید رفتار کرد، از سوالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ می‌دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

تعریف آزار جنسی در جوامع مختلف

در واقع  اذیت جنسی  همان خشونت علیه زنان است که در انواع کلام و یا رفتار ظاهر می‌شود. در این مبحث، تجاوز به عنف به عنوان بدترین و خشن ترین نوع اذیت جنسی قرار دارد. اما دامنه این آزار بسیار گسترده است و رفتار بسیار زیادی را شامل می‌شود. امروزه در سرتاسر جهان به تعریف نسبتا یکسانی از  آزار جنسی  رسیده‌ایم که در ادامه این تعاریف مختلف آورده شده است.

 

کمیسیون فرصت های برابر شغلی آمریکا آزار جنسی را  روابط ناخوشایند ی می‌داند که به منظور رفع نیازهای جنسی در قالب کلام یا رفتار فیزیکی با محتوایی جنسی نمود پیدا می‌کند. در بسیاری از فضاهای کاری، پیروی از اینگونه رفتارهای ناشایست جزء شروط کار محسوب می‌شود و در موقعیت شغلی فرد تاثیرگذار خواهد بود.

 

آزار جنسی

 

در طی دستورالعملی که در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۲ میلادی تصویب شد،  آزار جنسی  رفتاری تحقیرآمیز قلمداد شد که بر حیثیت و فضای کاری فرد تاثیرگذار است. این رفتار که موجب آسیب دیدن حیثیت دیگری می‌شود، در به وجود آمدن فضای کاری رعب انگیز، توهین آمیز و خصمانه نقش مستقیمی خواهد داشت.

 

در فرانسه نیز به تعریفی مشابه به آنچه گفته شد، رسیده‌‌اند که بر طبق آن قانون مجازات وضع شده است. بر اساس ماده ۱-۱۱۵۳ قانون مجازات فرانسه با هرشخصی که به کارگران  اذیت جنسی  اعم از رفتاری و یا گفتاری برساند، به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

 

دیدگاه نظام حقوقی ما در مورد آزار جنسی

نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از نظام‌های حقوقی دقیق جهان، دیدی کاملا گسترده و همه جانبه نسبت به اذیت جنسی داشته است. در نظام حقوقی ما، آزار جنسی صرفا رابطه جنسی و فیزیکی شمرده نمی‌شود و بسیاری از رفتار نامتعارف دیگر را در بر می‌گیرد. در خصوص هریک از این رفتار، مجازات‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که شدت آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

در نظام حقوقی ایران، تجاوز به عنف به عنوان بدترین نوع  اذیت جنسی  قلمداد می‌شود که در قانون فعلی مجازات آن اعدام است. این قانون در مورد افرادی که به فریب، ترساندن و تهدید دختران نابالغ دست می‌زنند و در نهایت آن‌ها را مورد تجاوز قرار می‌دهند نیز لازم الاجرا خواهد بود.

 

برخی از  آزار‌های جنسی  در سطح پایین‌تری از تجاوز قرار دارند، اما برای آن‌ها هم مجازات در نظر گرفته شده است.  اذیت زنان  و دختران و یا توهین به آن‌‌ها، در آغوش کشیدن و یا بوسیدن از دیگر انواع اذیت جنسی به شمارمی‌رود که اگرچه در حد زنا نیست اما می‌توان به صورت قانونی علیه آن اقدام کرد. در مواردی که آزار در حد تجاوز نیست، قانون گذار متهم را به ۹۹ ضربه شلاق محکوم می‌کند. حبس ۲ الی ۶ ماه به همراه ۷۴ ضربه شلاق نیز برای متهمانی است که زنان و یا اطفال را مورد آزار قرار داده‌اند.

 

انواع آزار جنسی

همان طور که گفته شد،  آزار جنسی  انواع مختلفی دارد و دامنه آن بسیار گسترده است. در ادامه انواع آن را شرح خواهیم داد.

 

آزار جنسی

 •  
 • اذیت جنسی با رضایت واقعی
 • آزار جنسی بدون رضایت
 • آزار جنسی با حکم نارضایتی
 •  

اذیت جنسی با رضایت واقعی

در برخی از موارد دیده می‌شود که طرفین با رضایت وارد رابطه جنسی می‌شوند و در ابتدای کار هیچ گونه اکراه یا اجباری وجود نداشته است. در این گونه موارد فرد مشمول مجازات کیفری نخواهد شد، مگر اینکه آسیب‌ها یا خسارات مادی و یا معنوی مختلفی در این رابطه شکل گرفته باشد. بارداری ناخواسته، بروز انواع بیماری‌ها و خدشه دار شدن حیثیت از جمله تبعات رایج این گونه روابط است که می‌توان آن را به صورت قانونی پیگیری نمود.

 

آزار جنسی بدون رضایت

این مورد با نارضایتی کامل قربانی همراه است.  تجاوز به عنف  مصداق کاملی از آزار جنسی بدون رضایت است که عموما با آسیب بدنی و رنج روحی- روانی قربانی همراه است. در این مورد، متجاوز در شرایط خاص دست به چنین اقدام ناپسندی می‌زند. تجاوز در زمان بستن دست و پا و یا در زمان بی‌هوشی و اغما از رایج ترین نمونه‌های  آزار جنسی  بدون رضایت به شمار می‌رود.

 

آزار جنسی با حکم نارضایتی

آزار جنسی  با حکم نارضایتی کمی پیچیده تر از دو مورد دیگر است و برای درک بهتر آن نیاز به توضیحات بیشتر و ارائه مثال خواهد بود. تصور کنید مادری به منظور حفاظت از کودکان خود و جلوگیری از دست درازی به آن‌ها، به یک رابطه جنسی تن دهد. اگر چه این رابطه با رضایت فرد صورت گرفته است اما با اکراه همراه بوده است. در این مثال مادر به منظور دفاع از سایرین و برای جلوگیری از وقوع خسارتی بزرگتر تن به برقراری رابطه جنسی داده است که اگرچه با اجبار همراه نبوده است اما یکی از مصادیق  آزار جنسی  به شمار می‌رود.

 

در برخی مواقع دیده می‌شود که در طی فریب شخص، اذیت جنسی رخ داده است. به عنوان مثال شاید فردی برای درمان به پزشک مراجعه کند و به انجام معاینات پزشکی و بدنی با هدفی دیگر راضی باشد اما در ادامه، پزشک دست به اقداماتی می‌‌زند که از معاینه فراتر است. چنین رفتاری را می‌توان نمونه دیگری از  اذیت جنسی  دانست.

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه