کدخبر : 9195

معلم خصوصی که دختر 11 ساله ای را تحت سلطه شیطانی خود در آورده بود به 5 سال زندان محکوم شد.

تجاوز به کودکان در جامعه امریکا رشد عجیبی داشته است . تجاوز و ازار جنسی یک معلم به دختر جوان حسابی جنجال افرید . تجاوز این معلم به دختر سرنوشت دانش اموز خود را دگرگون کرد .  ماجرای تجاوز عجیب این معلم شیطان صفت به دختر را در ادامه بخوانید : دختری که یک سال به خاطر عشق به مادرش برده جنسی معلمی انسان نما شده بود، لب به سخن گشود و همه آن چه که در این مدت تحمل کرده بود را فاش کرد.

 

خبرداغ و جنجالی : تجاوز فجیع بدنساز تهرانی به لادن 22 ساله در خانه مجردی + جزئیات

 

این مادر 39 ساله در حالی که نگران و مضطرب به نظر می‌رسید با صدای بلند به مسئولان ناسزا می‌گفت.

 

این زن پس از ورود به پایگاه پلیس Police پرده از راز جنایت‌ معلم 35 ساله‌ای که دارای همسر و دو فرزند بود، فاش کرد.

 


بیشتر بخوانید » تجاوز جنسی فجیع به مینا و لخت کردن او در نزدیکی خانه اش + عکس


 

این مادر بی‌گناه در اظهاراتش به پلیس گفت: فرزندم در درس‌هایش ضعیف بود و نمی‌توانست، نمره قبولی را در امتحانات کسب کند.

 

وی افزود: با دخترم صحبت کردم و او استاد مدرسه‌اش را پیشنهاد کرد ،‌ چراکه معتقد بود او مردی ساده ،‌ باسواد و با اخلاق است و می‌تواند در درس‌ها کمکش کند.

 

مادر دختر قربانی گفت: به همین دلیل بدون هیچ گونه تحقیقات با آندراولز معلم دخترم صحبت کردم و با او به مدت یک سال قرار بستم، تا در ساعات اولیه شب به منزلمان بیاید و میزان سواد دخترم را در درس‌هایش افزایش دهد.

 

وی ادامه داد: درست طبق قرار داد آندرو فعالیت و تدریس اش را آغاز کرد و همه چیز طبق روال عادی می‌گذشت، آندرو ساعت اولیه شب به خانه می آمد و پس از دو ساعت و نیم تدریس می‌رفت.

 

مادر این دانش آموز ادعا می کرد: پس از 4 ماه متوجه رفتار‌های عجیبی از سوی دخترم شدم و هر بار که از او سوالی می‌پرسیدم،‌ او از پاسخ امتناء می‌کرد و یا با گریه کردن به سمت اتاقش پناه می‌برد.

 

وی افزود: ابتدا فرض کردم دخترم با دوستانش دچار مشکل شده و نیاز به تنهایی دارد و حتی این موضوع را با معلمش نیز مطرح کردم تا شاید او بتواند متوجه مشکل دخترم شود.

 

مادر با چشمانی پر از اشک ادامه داد: روز‌ها پشت سر هم می‌گذشت ولی دخترم هر روز حالش بدتر می‌شد، آن قدر که تنهایی در اتاقش را به همه کار‌ها و بازی‌ها ترجیح می‌داد و من نمی‌دانستم چه کاری باید انجام دهم.

 

وی ادامه داد: دوباره مشکل را با معلمش در میان گذاشتم و از او عاجزانه درخواست کردم تا با صحبت‌های دلنشین اش دخترم را به زندگی عادی برگرداند، چراکه او مانند یک دیوانه شب‌ها تا صبح به یک نقطه خیره می‌شد و پلک روی هم نمی‌گذاشت.

 

مادر در ادامه گفت: دخترم چندین بار کارش به بیمارستان کشیده شد و پزشکان با تجویز دارو‌های تقویتی او را از مرگ نجات دادند، می‌خواستم تمام دنیا را بدهم ولی فرزند بی‌گناه و معصومم این طور درد و رنج نکشد.

 

وی افزود: تحقیقاتم را از داخل مدرسه و دوستان دخترم آغاز کردم و آن‌ها نیز مثل من از حال و وضعیت دخترم متعجب بودند، آنها دخترم را یک دانش آموز فعال و پر انرژی می‌دانستند،‌ ولی او امروز مثل مرده‌ای متحرک در دنیا زندگی می‌کرد.

 

یک روز زمانی که از یک مهمانی Party به خانه بازگشتیم، متوجه روشن بودن بی‌مورد چراغ‌های خانه شدیم،‌ سریعا به داخل اتاق دخترم رفتیم و او را در حالی که قصد داشت خودش را از سقف اتاق حلق آویز کند، مشاهده کردم.

 

با دیدن این صحنه موضوع دخترم را به طور جدی مورد بررسی قرار دادم و از چند مشاور و روانشناس در این رابطه استفاده کردم ولی با گذشت 3 ماه و ساعت ها مشاوره‌ پزشکان متخصص بازهم اوضاع روحی و جسمی دخترم تغییر نکرد.

 

دیگر نا امید شده بودم و قصد داشتم دخترم را به یکی از مراکز درمانی در لندن ببرم که یک شب به طور اتفاقی و زودتر از همیشه وارد خانه شدم و پله‌های اتاق دخترم را یکی از پس از دیگر سپری کردم تا او را ببینم، که با بازکردن در اتاق با صحنه‌ای شنیع و هولناک مواجه شدم.

 

وی گفت: آندرو،‌دخترم را عریان به تخت بسته بود و با خنده او را مورد تجاوز Rape جنسی وحشیانه قرار داده بود، او با دیدن من با مجسمه کنار تخت ضربه‌ای به سرم زد و سریعا خانه را ترک کرد.

 

سپس زمانی که از جا بلند شدم و دخترم را در آغوش گرفتم، او لب به سخن گشود و جنایت‌های یک ساله معلم را فاش کرد.

 

وی گفت: آندرو این معلم حیوان صفت یک سال دخترم را با بی‌رحمی مورد تجاوز ‌های وحشیانه جنسی قرار داده بود و با تهدید به اینکه اگر از جنایت‌هایی او حرفی به کسی بزند مرا می‌کشد،‌ دخترم را به سکوت وادار می‌کرد.

 

این مادر همچنین به پلیس گفت طبق تحقیقاتی که انجام داده است، متوجه شده که آندرو سوء سابقه جنسی در سایر مدارس لندن را نیز داشته و معلوم نیست که چرا مسئولان آموزشی لندن از او در مدارس آموزشی استفاده می‌کنند.

 

پلیس لندن سریعا این معلم که قصد ترک شهر را داشت در بزرگراه ردیابی و دستگیر کرد و آندرو پس از حضور در پایگاه پلیس و مواجه با مادر قربانی،‌ همه اتهاماتش را قبول کرد و خودش را برای محاکمه در دادگاه آماده کرد.

ولن جورج رئیس پلیس لندن معتقد است، قربانیان این معلم شیطان Evil صفت بیش از یک نفر خواهد بود و کماکان کارآگاهان پلیس در تلاشند تا سایر قربانیان را شناسایی کنند.

 

سرانجام روز گذشته دادگاه آندرو در دادگاه محلی بولتون برگزار و قاضی Judge پس از بررسی پرونده معلم را به 5 سال کناره گیری از مراکز آموزشی و پرداخت غرامت پانصد پوندی به خانواده دختر قربانی محکوم کرد.

 

 به جز مادر دانش آموز 11 ساله، سایر کسانی هم که از ماجرای دخترک بی‌گناه آگاه بودند،‌رای دادگاه را نوعی بی عدالتی و نقض حقوق شهروندی تلقی کردند،‌ ولی تا کنون اعتراضاتشان به جایی نرسیده است./ منبع : رکنا 

 

 

 

آیا پیامدهای تجاوز جنسی قابل جبران است؟

«تجاوز» واژه‌ای است که بار منفی زیادی دارد. وقتی صحبت از «تجاوز جنسی» به میان می‌آید این کلمه بار منفی بیشتری پیدا می‌کند. اگر پای درددل فردی که قربانی تجاوز یا آزارجنسی شده بنشینید، او این اتفاق را دردناک‌ترین تجربه زندگی خود می‌داند طوری که انگار قرار نیست هیچ‌وقت آن را فراموش کند و همیشه با آن درگیر است.

 

بخشی از این احساس دردناک مربوط به حسی است که این فرد از جامعه می‌گیرد و بخشی از آن خشونتی است که به زنانگی فرد اعمال شده است. شاید آرزوی رسیدن به روزی که هیچ متجاوز جنسی در آن وجود نداشته باشد محال به نظر برسد اما آشنایی با تمام مشکلاتی که این قربانیان متحمل می‌شوند و راهکارهای درمانی و البته پیشگیرانه بدون شک سودمند است.

دکتر اوحدی، روانپزشک در مورد پیامدها و راه‌های درمانی این اتفاق توضیح می‌دهد.

 

-- عوارض کوتاه‌مدت تجاوز جنسی

تجاوز به عنف معمولا دو نوع عارضه در پی دارد، عارضه زودهنگام و عارضه دیرهنگام. از مهم‌ترین عوارض زودهنگام تجاوز جنسی می‌توان به حالت شوکی که در فرد ایجاد می‌شود، اشاره کرد. او حالت ناراحتی شدید و بهت‌زدگی دارد. احساس طرد شدن از اجتماع و این فکر که به دلیل گناه نکرده مورد تحقیر و تنبیه قرار گرفته است و معمولا با برخورد نامناسب گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی اورژانس و حتی پلیس می‌تواند تشدید شود. او این احساس را دارد که چه‌بسا به‌خاطر ظاهر و پوششی که داشته متجاوز به این عمل ترغیب شده است. به این ترتیب احساس عذاب وجدان فرد چند برابر می‌شود.

 

-- قربانیان آزارهای جنسی چطور می‌توانند از آسیب‌های بعد از تعرض دور بمانند؟

یکی از مهم‌ترین عوارضی که بلافاصله بعد از حادثه تجاوز بروز می‌کند، حالت اختلال استرس بعد از حادثه یا PTSD است، به نحوی که فرد صحنه‌های تجاوز جنسی را دوباره فلش‌بک می‌زند، آنها را دوباره تجربه می‌کند و حتی گاهی حالت دفاعی شدید پیدا می‌کند. در این وضعیت او کناره‌گیری می‌کند و دلش می‌خواهد کسی او را نبیند و با او صحبت نکند، ضمن آنکه فعالیت‌های سیستم عصبی‌‌اش زیاد می‌شود، یعنی پاسخش به محرک‌های محیطی مانند صدا و نور افزایش می‌یابد.

 

او نمی‌تواند به کسی اعتماد کرده یا با شخصی ارتباط برقرار کند. در این حالت ممکن است به خودکشی و مرگ فکر کند و آرزوی مردن داشته باشد. اگر زمینه مشکلات روانی در او دیده شود این احتمال وجود دارد که دچار افسردگی شیدایی یا همان افسردگی دوقطبی شود. توهم‌های شنوایی و بینایی، هذیان، خنده‌های بی‌معنی، خشم بی‌جهت و... از عوارض دیگر این اتفاق است.

 

-- بدبینی نسبت به جنس مخالف

فردی که مورد تجاوز قرار گرفته در طولانی‌مدت نسبت به رابطه جنسی حس بدی پیدا می‌کند و از آن متنفر می‌شود. دردهای آمیزشی و‌ تنفر از جنس مرد و‌ بدبینی به جنس مخالف از دیگر عوارض تجاوز جنسی است. او سعی می‌کند از مردها دوری کرده، حتی شماره تلفن‌اش را عوض کند یا مسیر رفت و آمدش را تغییر دهد. در طولانی‌مدت قابلیت‌های جنسی‌ این فرد از بین می‌رود و اختلال استرس پس از حادثه و افسردگی در او مزمن می‌شود.

 

افسردگی مزمن می‌تواند با توهم و هذیان همراه باشد. دردهای جسمانی و شبه‌جسمانی در این فرد زیاد می‌شود. درواقع علائم روانی او تبدیل به علائم جسمانی می‌شود. قربانی تجاوز مدام به این فکر می‌کند که در این موضوع مقصر است و خودش را سرزنش و نکوهش می‌کند و می‌گوید «کاش آنجا نبودم یا بیشتر مقاومت می‌کردم».

 

تجاوز جنسی,عوارض روانی تجاوز جنسی, آزار جنسی

 

اولین اقدام بعد از تجاوز جنسی مراجعه به روانپزشک و متخصص زنان و زایمان است

 

-- پنهان‌کاری ممنوع

برخی قربانیان تجاوز جنسی در مورد این موضوع حرف نمی‌زنند غافل از اینکه این پنهان‌کاری عوارض را شدیدتر می‌کند. گاهی مددکاران و پرستاران یا حتی پلیس به این افراد توصیه می‌کنند این مشکل را پیگیری نکنند چون ممکن است مزاحم پیدا کنند، غافل از اینکه فرد باید درمان شود. این کار باعث می‌شود فرد در این باره با کسی صحبت نکند، برون‌ریزی احساسات نداشته باشد، خطاهای شناختی‌اش در روان‌درمانی اصلاح نشود و نتواند دارودرمانی کند. همه اینها باعث می‌شود عوارض ژرف‌تر و گسترده‌تر شده و احتمال خودکشی و دگرکشی بالا رود.

 

-- گروه درمانی مفید است

اگر قربانی، جلسات روان‌درمانی و دارودرمانی را به خوبی و منظم انجام دهد امکان بهبود کامل وجود دارد. متاسفانه در کشور ما جلسات گروه‌درمانی برای خانم‌های آسیب‌دیده وجود ندارد درحالی‌که این روش درمانی بسیار کارآمد است و می‌تواند روند درمان را تسریع کند. به‌طور کلی در مدت 8 تا 18 ماه گروه درمانی نتایج شگرفی به‌همراه دارد.

 

-- به‌پرسش‌های دیگران جواب ندهید

اگر فردی از اطرافیان بخواهد درباره این موضوع با قربانی تجاوز صحبت کند، او باید بگوید تمایلی به صحبت کردن در این باره ندارد. او باید متذکر شود که این مسئله خصوصی است و اگر برای او احترام قائل هستند، باید اجازه دهند در محیط درمانی و با درمانگر درباره این مسئله صحبت کند. توجه داشته باشید که درمانگر فرد باید حتما هم‌جنس قربانی باشد چون اگر جنس مخالف باشد می‌تواند برای فرد آسیب‌زا باشد.

 

 

 
  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه