کدخبر : 9258

خانم دکتر توسط گروهی افراد ناشناس مورد تجاوز قرار گرفت و کشته شد.

تجاوز  در هند به طرز عجیبی زیاد شده است . تجاوز جنجالی به خانم دکتر و دختر های هندی تیتر اخبار این کشور شده است . ماجرای تجاوز به یک خانم دکتر را در این صفحه بخوانید : پزشک 26 ساله اهل دهلی توسط گروهی افراد ناشناس مورد تجاوز قرار گرفت و زنده زنده در آتش سوزانده شد. ماجرای این تجاوز از این قرار است : 


 

 

ویدیویی که در رسانه ایندیاتودی به اشتراک گذاشته شد نشان می دهد که خواهر قربانی طی مصاحبه از چگونگی وقوع قتل خواهرش پرده برداری می کند.

 
 
 

وی در مصاحبه عنوان کرد که خواهر 26 ساله اش شب حادثه با او تماس گرفت و گفت هنگام بازگشت به خانه ماشینش خراب شده و در حال حاضر با یک مرد که به کمکش آمده بود به تعمیرگاه رفته و قصد درست کردن ماشینش را دارد اما نیم ساعت پس از این تماس از او خبری نشد و تلفن همراهش خاموش شد و چند روز بعد خبر کشف جسد سوخته اش به گوش این خانواده رسید.

 

با کشف جسد پزشک جوان پیگیری پلیس آغاز شد اما تاکنون از عاملین این جنایت ردپایی به دست نیامده است.

گفتنی است که طی معاینه پزشکی قانونی مشخص شد که قربانی مورد تجاوز قرار گرفته بود و در حالی که هنوز زنده بود در آتش سوزانده شد

 

منبع : رکنا 

 

تجاوز خانگی چیست؟

 

تجاوز خانگی چیست؟

در آذر ماه امسال مادری با مراجعه به آگاهی تهران از همسر خود و ناپدری دخترش شکایت می کند. این زن با بیان این که دخترش به نام مهسا بارها از سوی ناپدری اش مورد تجاوز قرار گرفته و او لحظاتی پیش از آن مطلع شده است از همسرش شکایت کرد. در بررسی های پزشکی قانونی مشخص شد مهسا علاوه بر آنکه مورد تجاوز قرار گرفته متاسفانه باردار نیز شده است.

 

به گزارش سرزندگی، شاید شما هر از گاهی اخباری دردناکی از تجاوزهای صورت گرفته در وبسایت ها و روزنامه ها می خوانید. همین چند روز پیش بود که روزنامه شهروند خبر از تجاوز به زنی در بهشت زهرا در ازای یک ساندویچ داد. اما امروز در مورد یکی از شدیدترین و متاسفانه بی رحمانه ترین نوع تجاوز می خواهیم صحبت کنیم که به تجاوز خانگی معروف است.

 

اصولا صحبت از تجاوز نوعی تابو به حساب می آید، حال تجاوز خانگی از آن دست تجاوزهایی است که صحبت در مورد آن در میان موارد تجاوز نیز نوعی تابو به حساب می ِآید. ولی در یک تعریف کلی تجاوز خانگی را می توان تجاوز افراد نزدیک مانند پدر، عمو، دایی، دوستان نزدیک و کلا کسانی که به خانه افراد راحت رفت و آمد می کنند به فرد چه دختر و چه پسر در دوران کودکی و نوجوانی تعریف کرد. معمولا در این نوع از تجاوز افراد و خانواده ها از ترس بی آبرویی دست به کار خاصی نمی زنند و سکوت می کنند. برای مثال چند ماه پیش یک خانم 40 ساله اهل لوئیزیانا آمریکا با حضور در دادگاه ناپدری خود را به تجاوز متهم کرد. در طول دادگاه و پس از بررسی های متعدد مشخص شد که ناپدری او که در آن زمان در زندان بود پدر 4 فرزند این خانم است. در این پرونده به دلیل آنکه ناپدری در زندان بود فرد با کنار گذاشتن ترس خود اقدام به شکایت کرده بود.

 

شاید شما هم فیلم سینمایی «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی دیده اید. این فیلم مصداق درستی از تجاوز خانگی به حساب می آید. در این فیلم آوا «باران کوثری» از سوی سعید «حبیب رضایی» دوست پدر آوا مورد تجاوز قرار می گیرد. سعید دوست پدر آواست و آوا به او اطمینان دارد و به راحتی به خانه او می رود. سعید در نهایت از اعتماد آوا سوءاستفاده می کند و به او تجاوز می کند. این داستان تمام ویژگی های یک نمونه تجاوز خانگی را دارد. خانواده هایی از هم پاشیده، روابط خارج از عرف، اعتماد نادرست به اطرافیان و دیگر مواردی که بیشتر آنها را می توان در موارد تجاوز خانگی مشاهده کرد.

موارد متعددی درباره تجاوز خانگی در کشورمان مشاهده می شود. البته بر طبق بررسی ها آمار تجاوز در کشورهای مسلمان نشین در مقابل کشورهای غربی و شرق آسیا حدود 80% کمتر است. ممکن است در اینجا بگویید که شاید بسیاری از موارد تجاوز در کشورهای مسلمان ثبت نمی شوند اما باید بدانید به گفته نهاد زنان سازمان ملل، زنان در هر نقطه از دنیا برای بیان خشونت و تجاوزهای صورت گرفته با مشکل روبرو هستند. با این حال بد نیست به آخرین مورد تجاوز خانگی که شنیده ام توجه کنید. در آذر ماه امسال مادری با مراجعه به آگاهی تهران از همسر خود و ناپدری دخترش شکایت می کند. این زن با بیان این که دخترش به نام مهسا بارها از سوی ناپدری اش مورد تجاوز قرار گرفته و او لحظاتی پیش از آن مطلع شده است از همسرش شکایت کرد. در بررسی های پزشکی قانونی مشخص شد مهسا علاوه بر آنکه مورد تجاوز قرار گرفته متاسفانه باردار نیز شده است.

 

اما در مقابله با تجاوز خانگی چه باید کرد؟ مقابله با تجاوز خانگی در دو مقطع زمانی پیش و پس از واقعه تعریف می شود. بی شک موارد پیش از وقوع پیشگیرانه و پس از وقوع برای مقابله با آثار منفی آن است. در دو مقاله ذیل می توانید هر دو مقطع را به اختصار مطالعه کنید.

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ‍‍‍
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   روی خط رسانه
   بانک و بیمه
   اقتصاد کلان و بودجه
   صنعت و انرژی
   بورس و بازار سهام
   طلا و ارز
   بازار مسکن و راه
   بازار خودرو
   اجتماعی