معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:

دولت از برنامه های تأکیدی بر حفظ اصالت زن و خانواده حمایت می کند

کدخبر : 35180

دکتر انسیه خزعلی روز جمعه در همایش زیست عفیفانه رویداد ملی گوهرشاد عنوان کرد: مساله حجاب و عفاف یکی از مسائلی است که در جنگ بزرگ شناختی و برنامه ریزی و سرمایه گذاری وسیع دشمن قرار گرفته است . این به معنای تهی کردن و تغییر دادن هویت دینی و ملی یک ملت برای تسخیر آن سرزمین بدون شلیک حتی یک گلوله است .

دکتر انسیه خزعلی روز جمعه در همایش زیست عفیفانه رویداد ملی گوهرشاد که همزمان در مناطق آزاد سراسر کشور برگزار می شود در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی با تأکید بر حمایت دولت سیزدهم از اجرای برنامه هایی در مسیر حفظ اصالت زن و خانواده؛ افزود: مساله حجاب و عفاف یکی از مسائلی است که در جنگ بزرگ شناختی و برنامه ریزی و سرمایه گذاری وسیع دشمن قرار گرفته است . این به معنای تهی کردن و تغییر دادن هویت دینی و ملی یک ملت برای تسخیر آن سرزمین بدون شلیک حتی یک گلوله است .

وی ادامه داد: حرکتی که دنیای غرب بعد از جنگ جهانی دوم شروع کرده و اطلاعاتی که از کشورهای غربی به دست ما میرسد نشان از تصویب و بودجه های کلانی در این زمینه است .

وی با بیان اینکه سلاح جنگ سایبری مانند سلاح اتمی بی صداست تا جایی که می تواند به طور کامل ملتی را نابود کند، اظهار داشت : از هر نابودی خطرناک تر قرار گرفتن در سمت منافع دشمن است یعنی اگر در جنگ فیزیکی سربازی با گلوله دشمن از دست می رود در جنگ شناختی و سایبری  یکی از این سربازان به جبهه دشمن می پیوندد و افراد دیگری را نیز با خود هماهنگ و همراه می کند که تبعات و تلفاتش بیشتر از جنگ فیزیکی است .

وی اضافه کرد: آمریکا در 2019، 10 میلیارد دلار برای جنگ سایبری تعیین و در نظر گرفت و هر سال 10 درصد بر این اعتبار افزود، این نشان دهنده اهمیتی است که برای جنگ شناختی و اهمیتی که برای تاثیر گذاری ملتها از این مسیر قرار داده اند و اگر به درستی نبینیم و متوجه نباشیم دشمن در اثر غفلت ما سرزمین مان را تسخیر می کند .

خزعلی با بیان اینکه این جنگ جدیدی نیست و به عنوان حربه پنجم از آن یاد می شود تاکید کرد: خداوند نیز می خواهد از جنگ شناختی علیه دشمن استفاده کنیم اما متاسفانه ما عمدتا در موضع پدافندی قرار داریم در صورتی که خداوند می خواهد ما در مرحله آفندی باشیم . این وظیفه ماست که جلودار این جنگ باشیم و از این توان و هنر استفاده کنیم .

منطقه آزاد

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما از هنر در جایگاه خود به درستی بهره نگرفته ایم، اظهار داشت: ما به درستی از  فیلم، کلیپ و تصاویر زیبا برای نشان دادن فرهنگ و ارزشهای خود استفاده نکردیم ولی دشمن از این حربه به خوبی استفاده کرد لذا وظیفه داریم در خط مقدم این جنگ حرکت کنیم .

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: دشمن توانسته در این جنگ پیشروی کند که از جمله آنها مساله حجاب و عفاف است که تلاش کرده با کوچک نشان دادن و تحقیر حجاب، جایگزین کردن ضد ارزشها، معرفی زن بعنوان کالا و ابزار بتواند ذوق و شناخت و اعتقادات ما را زیر سوال ببرد.

 وی خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم که با رصد و تحلیل شناختی و برنامه ریزی در این جهت عملیات شناختی دشمن را خنثی کنیم و انفعالی حرکت نکنیم بلکه جلودار و پیشران باشیم . در سند تحول زن و خانواده یکی از مواردی که مطرح می شود پیشران و پیشقدم بودن و منفعل عمل نکردن و حرکت ساز بودن در جامعه است .

وی اظهار داشت: باید توجه کنیم تلاش دشمن برای ناپاک کردن جامعه و سوق دادن به سمت  فاصله گرفتن از تقوی است لذا حرکت سازی باید با نگاه صحیح به باورها و نگرشها و جلوگیری از پیشرفت دشمن در تغییر باورها و شناختها و احساس ناامیدی باشد .

خزعلی با اشاره به تأکید رهبری بر روایتگری با تکیه بر آفندی، جهاد تبیین و پدافندی گفت : ما وظیفه داریم در بخش حجاب و بهره گیری لازم از هنر را داشته باشیم. ما به دنبال روابط پاکی هستیم که در مرحله اول به نفع بانوان سپس خانواده و پایداری و صمیمیت و مودت خانوداهاست این همان چیزی است که دشمن می خواهد از ما بگیرد و اکتفا به یک قدم و دو قدم نمی کند .

وی افزود: غرب بسیار جلوتر حرکت کرده و می خواهد مساله خانواده های همجنس را باب کند لذا اگر سنگر اول را از دست دادیم باید منتظر باشیم سنگر های دیگر را از دست دهیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: باید با برنامه ریزی هنرمندانه ای که در بخش های فرهنگی انجام می شود الگوهای موفقی که ضمن حفظ ارزشها و حجاب و عفاف توانسته برای زن در جامعه نمونه اعلی ارائه دهند را معرفی کنیم . با توجه به اینکه کار فرهنگی نیاز به همراهی زن و مرد و کل جامعه دارد همه باید این حساسیت را درک کرده و از همه وسیله ها برای این امر فرهنگی کمک گیرند .

وی تأکید کرد: دولت سیزدهم کمک های لازم را در این خواهد داشت و از همه برنامه هایی که بر خانواده های پاک و حفظ اصالت زن و خانواده تاکید دارد حمایت می کنیم. این  دولت مردمی است و به شما تعلق دارد و بوسیله خود شما اجرا و عمل می کند .

 

مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
    ارسال نظر: