مهدی‌پور:

رسانه‌های مشهد باید جایگاهی بین‌المللی داشته باشند

کدخبر : 35181

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت رسانه‌ای در شهر مقدس مشهد، دارای اثرات بین‌المللی و خارجی است و بنگاه‌های بزرگ رسانه‌ای در این شهر می‌توانند در مقیاس بین‌المللی عمل کنند.

فرشاد مهدی‌پور، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست هم‌اندیشی با مدیران رسانه‌های خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشهد از بنگاه‌های بزرگ رسانه‌ای برخوردار است، گفت: فعالیت رسانه‌ای در مشهد دارای اثرات بین‌المللی و خارجی است و بنگاه‌های بزرگ رسانه‌ای در این شهر می‌توانند در مقیاس بین‌المللی عمل کنند.

 

مهدی‌پور به جایگاه مشهد و سبقه 100 ساله آن در روزنامه‌نگاری و مطبوعات اشاره و بیان کرد: خراسان محل تابش خورشید امامت و ولایت و پایگاه و مبدا نسل بزرگی از اساتید و فعالان حوزه رسانه در کشور است، جایگاه بین‌المللی مشهد به واسطه وجود مضجع شریف ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) و حضور پرشور زائران، به رسانه‌های آن جنبه فرامرزی نیز داده است.

وی اظهار داشت: موقعیت بین المللی مشهد باعث می شود که بروز هر اتفاقی در آن توجه جهانیان را به سوی خود جلب کند، محیط فرهنگی مشهد از باب حضور فردوسی و خاستگاه زبان فارسی و محیط معنوی آن از باب حضور حرم امام رضا(ع) موقعیت آن را در افکار عمومی بسیار برجسته کرده است؛ لذا مدیریت افکار عمومی در مشهد توسط رسانه‌ها، مدیریت عواطف عمومی و بخش معنوی و فرهنگی جامعه نیز هست.

وی بیان کرد: بنیه بزرگ منطقه خراسان بویژه مشهد آن است که با عواطف عمومی سر و کار دارد و هر رخدادی در این منطقه از بازتاب گسترده جهانی برخوردار است، در هر تهدیدی، فرصتی نهفته است و بازنمایی رسانه‌ها از این رخدادها در مشهد بسیار اهمیت دارد، رخداد سلام فرمانده که عمده ایرانی‌ها نسبت به آن واکنش مثبتی داشتند، یک پدیده رسانه‌ای بود که در روزهای سختی در مشهد شکل گرفت و یک امر رسانه‌ای توانست رنگ درخشانی به آن دهد، در این شرایط اگر با کاهش مرجعیت رسانه‌ای یا کاهش مخاطب روبه رو شویم، باید در اقدامات خود بازنگری داشته باشیم.

مهدی پور فضای مجازی در مشهد را پیشرو دانست و افزود: تکلیف دیگر ما حمایت از رسانه‌های فرا‌مرزی است، رسانه های مشهد می‌توانند به اعتبار این شهر و با اتکا به توانایی‌های خود در این مسیر حرکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد یک شهر رسانه‌ای یا «هاب رسانه‌ای» در مشهد است که با بهره‌گیری از یک تجربه عملیاتی تقاطع‌های بزرگ در حوزه رسانه را در کنار هم قرار دهیم و هم افزایی رسانه‌ای در این شهر بوجود آوریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
    ارسال نظر: