شرکت ملی صنایع مس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛

پرداخت سود سنواتی ملی مس با سجام

کدخبر : 35349

شرکت ملی صنایع مس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد : سود سنواتی سهامداران با استفاده از اطلاعات سامانه سجام پرداخت می شود.

شرکت ملی صنایع مس ایران در یک اطلاعیه شفاف سازی در سامانه کدال اعلام کرد: منظور تسریع و تسهیل پرداخت مطالبات سنواتی سهامداران، از طریق اطلاعات سامانه سجام اقدام می‌کند.

 در ادامه این اطلاعیه آمده است: بنابر الزام سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور تسهیل امور سهامداری و در جهت رعایت کامل قوانین و مقررات ماده 240 لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت، امکان پرداخت مطالبات سود سهام سنوات قبل سهامداران از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار وتسویه وجوه و با استفاده از اطلاعات سجامی سهامداران فراهم شده است.

 به همین منظور کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی  که تا کنون در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند می‌بایست در اسرع وقت نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت در این سامانه اقدام کنند.

 گفتنی است در این اطلاعیه شفاف سازی شرکت ملی صنایع مس ایران آمده است : کلیه مسئولیت‌های ناشی از عدم ثبت اطلاعات در سامانه سجام و دریافت نکردن سود بعد از اطلاع رسانی به عهده سهامداران است.

 سامانه سجام چیست ؟

 لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

 بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

 سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 

روابط عمومی سمات

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: