معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو خبر داد :

پشتیبانی ۱۲۰۰ میلیاردی ایدرو از تولیدکنندگان جاسک-گواتر

کدخبر : 35925

معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : این سازمان در طرح حمایت از واحد های تولیدی صادرات گرا در سواحل مناطق محروم جاسک تا گواتر تاکنون با تعهد و تخصیص پرداخت حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال کمک های فنی اعتباری در قالب یارانه سود تسهیلات از احداث این واحد ها پشتیبانی کرده و این روند برای ۱۳ واحد دیگر نیز ادامه دارد .

به گفته علی نبوی ۱۴ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی مستقیم ۶۸۰ نفر با حمایت این سازمان تاکنون در این مناطق به بهره برداری رسیده اند.

واحد تکثیر لارو ( شفیره ) و پرورش بچه میگو در استان هرمزگان با ظرفیت  سالانه  ۵۰ میلیون قطعه  ،  فاز جدید افزایش ظرفیت و توسعه محصول انواع کنسرو ماهی تن در کنارک  و کارخانه فرآوری کرومیت در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت  سالانه  ۷۹ هزار تن از جمله طرح های به بهره برداری رسیده و مورد پشتیبانی ایدرو بوده است .

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو همچنین  از آغاز عملیات اجرایی احداث  ۹ طرح  با برآورد سرمایه گذاری  بیش از  ۲ هزار و ۱۶۰  میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم قریب  به ۲۰۰  نفر در  سواحل جاسک – گواتر خبر داد.

۴ طرح  جدید نیز  با  برآورد سرمایه گذاری  ۴۲۰۰  میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم  ۱۵۰  نفر در مراحل نهایی صدور مصوبه  بهره مندی از این حمایت ها هستند.

طرح ایجاد و توسعه مجتمع های تولیدی صادرات گرا در سواحل جاسک تا گواتر براساس برنامه ششم توسعه کشور تعریف شده و  بر این  مبنا  سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان مجری این طرح و با هدف ایجاد اشتغال پایدار و مولد، رونق و ارتقا سطح اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده بر مبنای ظرفیت ها و مزایای موجود در منطقه از طریق کاهش هزینه سرمایه گذاری با تخصیص یارانه سود تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه صنعتی اقدام می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
    ارسال نظر: