مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران خبر داد:

رشد 303 درصدی منابع پست بانک ایران در طی 38 ماه

کدخبر : 36279

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران از رشد 303 درصدی سهم بانک از بازار منابع بانکی کشور از فرودین ماه 98 تا خرداد ماه سال جاری خبر داد.

علیرضا واحدپور با اعلام این خبر افزود: بر اساس آمارهای منتشر شده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، استان کرمان با 691 درصد رشد در صدر و استان‌های اصفهان و مازندران به ترتیب با 665 و 611 درصد در سکوی دوم و سوم رشد منابع بانک در استان نسبت به سپرده‌های بانکی در همان استان قرار گرفته‌اند.

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک با اشاره به اینکه استان‌های مازندران، خراسان شمالی و قزوین بیشترین رشد نبست سهم بازار استانی منابع بانکی را از فروردین ماه 98 تا خرداد ماه 1401 داشته‌اند، گفت: استان مازندران با 1/07 درصد پیشتاز و استان‌های خراسان شمالی با 1/04 درصد در رده دوم و استان قزوین با  0/9 درصد رتبه سوم را کسب کرده است.

واحدپور با اشاره به اینکه بر اساس آمار منتشر شده بانک مرکزی ج.ا.ا در خردادماه سال جاری، 80 درصد منابع بانکی  پست بانک ایران در 9 استان جذب شده است، افزود: استان های تهران با ٥٤ درصد، اصفهان 5/1 درصد ، خراسان رضوی 4/2 درصد، فارس 3/9 درصد و خوزستان 3/7 درصد، آذربایجان شرقی 2/6 ، مازندران 2/5 درصد، کرمان ٢/٢ درصد و البرز 2/1 درصد بیشترین سهم از سپرده های استان نسبت به کل سپرده‌های کشور (بالای ٢ درصد) را در اختیار دارند.

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران ادامه داد: سهم سپرده های بانکی استان‌های گیلان، بوشهر، یزد، آذربایجان غربی، هرمزگان و مرکزی از کل سپرده های بانکی کشور بالای یک درصد است که حاکی از ظرفیت مطلوب این استان‌ها برای رقابت با سایر استان‌های کشور است.

وی با تاکید بر اینکه بالاترین رشد سپرده‌های بانکی در استان‌های بوشهر، کرمان، هرمزگان و یزد محقق شده است، تصریح کرد: شواهد آماری نشان می‌دهد که این استان‌ها ظرفیت بالایی برای جذب سپرده بانکی دارند و مدیران این استانها می توانند از این فرصت نهایت استفاده را برای افزایش منابع بانک داشته باشند.

 

اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: