به همّت معاونت فرهنگی - آموزشی حوزه‌ی نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی؛

برگزاری اولین وبینار آموزشی خبرنویسی با عنوان "خبرنگار جهادی"

کدخبر : 38597

به همّت معاونت فرهنگی - آموزشی حوزه‌ی نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی، اولین وبینار آموزشی خبرنویسی با عنوان "خبرنگار جهادی" برگزار شد.

بیش از یکصد نفر از فعّالین رسانه‌ای سراسر کشور در اولین وبینار آموزشی خبرنویسی شرکت کردند و با اصول کلی خبرنگاری آشنا شدند.

حجت الاسلام حسنعلی خوئینی سرپرست معاونت فرهنگی - آموزشی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی در افتتاحیه‌ی این وبینار، با اشاره به ضرورت فعالیت‌های رسانه‌ای و لزوم انعکاس اخبار و گزارش‌ها، برگزاری این دوره را ابتکاری لازم و قابل‌توجه دانست و بر فراگیری دانشِ حرفه‌ایِ اطلاع‌رسانی، تاکید کرد.

در این وبینار آموزشی که با تدریس حجت‌الاسلام احمد قادری، مترجم‌خبرنگار و کارشناس حوزه‌ی رسانه برگزار شد، مباحث کلی پیرامون: عناصر خبر، ارزش‌های خبری، ویژگی‌های اساسی در خبرنویسی، مراحل تنظیم خبر، معرفی سبک‌های خبری، اجزای تیتر، کارائی‌های تیتر، تعریف لید و ویژگی‌های آن، انواع لید و ... ارائه شد.

برپایه‌ی این گزارش، شرکت‌کنندگان در این وبینار آموزشی، کارمندان حوزه‌های نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی و سازمان‌های تابعه در سراسر کشور بودند که شاخص‌ترین آنها در دوره‌های تکمیلی، به صورت حضوری شرکت خواهند کرد.

 

روابط عمومی حوزه‌ی نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید