رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

رفع تصرف بیش از 1.3 میلیون مترمربع از اراضی در جزیره قشم

کدخبر : 39098

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال 1401 تا پایان مردادماه بیش از یک میلیون 394 هزار و 885 مترمربع از اراضی خالصه در جزیره قشم رفع تصرف شده است.

مصطفی مازندرانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده، بیش از 7 هزار و 996 میلیارد و 959 میلیون ریال است که پس از رفع تصرف، به بیت المال اعاده شد.

وی ادامه داد: همچنین در مردادماه سال امسال بیش از 87 هزار و 822 مترمربع از اراضی خالصه جزیره قشم به ارزش بیش از 530 میلیارد و 962 میلیون ریال رفع تصرف شده است.

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم افزود: رفع تصرفات صورت در نقاط مختلف جزیره قشم و عمدتا به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز در مناطقی همچون شهر درگهان و روستای نقاشه انجام شد.

به گفته مازندرانی؛ این رفع تصرفات به دستور کتبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و با هدف احقاق حقوق مردم و مقابله با زمین خواری انجام شده است.

وی توضیح داد: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز موجود در اراضی خالصه و ساحلی جزیره قشم توسط یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات منطقه آزاد قشم و با همکاری مأموران نیروی انتظامی و دریابانی اجرایی شده است.

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: رفع تصرفات صورت گرفته در اراضی سطح جزیره قشم اکثرا شامل دیوارچینی، پی سنگی، سد و بند خاکی و ساخت و ساز های غیرمجاز بوده و کلیه رفع تصرفات انجام شده در روستاها نیز خارج از محدوده طرح هادی روستا می باشد.

مازندرانی در پایان با اشاره به اینکه یکی از گلوگاه‌های فساد، تصرف اراضی ملی و دولتی است، تأکید کرد: براساس اهداف و اولویت‌های تعریف شده توسط مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم و با دقت نظر مسئولان قوه قضاییه، با هرگونه زیاده خواهی و تخلف در این خصوص، قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید