اعلام جزئیات دستور رئیس جمهور برای اختصاص یارانه به جاماندگان

اعلام جزئیات دستور رئیس جمهور برای اختصاص یارانه به جاماندگان
کدخبر : 40314

دستور آیت‌الله رئیسی مبنی بر اجرای طرح هوشمندسازی و هدفمندسازی یارانه‌ها، نگاه‌هایی را مبنی بر تعیین سرنوشت جاماندگان یارانه ای و معترضین به شیوه دهک‌بندی به دنبال داشت، اما این نگرانی با فرمانی جدید از سوی رئیس جمهور برای واریز یارانه جاماندگان و اعتراض‌کنندگان اعلام شد.

معصومه قلباربند- خبرنگاراقتصادوطن،  یارانه جدید کمک معیشتی با فرمان آیت‌الله رئیسی و با هدف قطع اتصال زنجیره رانت و قاچاق از بهره‌مندی یارانه اختصاص یافته به کالاها و اقلام اساسی و معیشتی به سرپرستان خانوار 9 دهک جامعه واریز گردید. یارانه نقدی و یارانه معیشتی از این به بعد با تجمیع و افزایش مبلغ یارانه به مبالغ 400 و 300 هزار تومان با نام یارانه جبرانی در طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها پرداخت می شود. جاماندگان از ثبت نام یارانه از چه زمانی می توانند اقدام کنند؟

حجت الله عبدالملکی در برنامه زنده تلویزیونی خبر 21 امشب، درباره جزئیات دستور امروز رئیس جمهور مبنی بر واریز یارانه دهک‌هایی که مشمول نشده اند گفت: پیرو دستور امروز حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور، آمار و کد ملی کسانی که تا فروردین امسال یارانه می‌گرفتند اما به جهت قرار گرفتن در دهک دهم یارانه 300 هزار تومانی آنها واریز نشده ولی اعتراض خود را ثبت کرده اند احصا و در کمتر از دو ساعت قبل به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارجاع شد.

وی افزود: در صورتی که مستحق دریافت یارانه باشند مبلغ مورد نظر برای سرپرست خانوار واریز می‌شود ولی این رقم مسدود است که تا ظرف یک ماه آینده صلاحیت دریافت آن را بررسی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استحقاق آنها بررسی شده و اگر سرپرست خانوار مستحق بود یارانه خانوار برای استفاده باز می‌شود.

وی تاکید کرد: این کار در حال حاضر در دست بررسی است. از آنجایی که بانک‌های اطلاعاتی متعددی داریم که وضعیت اقتصادی خانوار را مشخص می‌کند و باید همه این بانک‌ها بررسی شوند لذا ظرف یک ماه این بررسی‌ها انجام خواهد شد.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: در یک ماهی که وضعیت اقتصادی خانوارهای معترض به عدم دریافت یارانه در دست بررسی است با خود سرپرست خانوار نیز تعامل خواهیم داشت؛ ظرف چند روز آینده برای سرپرستانی که اعتراض خود را ثبت کرده اند تا به سامانه مراجعه کرده و صورت شناسنامه اقتصادی خود را ویرایش کنند.

وزیر تعاون افزود: در این سامانه اگر کسانی که یارانه دریافت نکرده اند اعتراض خود را ثبت کنند ما در وزارت رفاه با آنها تعامل داریم و بررسی خواهیم کرد که آیا جزو 9 دهک مشمول هستند یا نه. بعد از یک ماه مبلغ واریز قابل برداشت است.

وی تصریح کرد: 2 درگاه برای ثبت درخواست تجدیدنظر در نظر گرفته شده است. یکی سامانه «حمایت» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir/ و دیگری شماره تلفن گویای 6369 است که سرپرست خانوار پس از تماس با تلفن گویا می‌توانند کد ملی خود را ثبت و در صورت داشتن اعتراض به آخرین وضعیت اعلامی درآمدی آنها، شماره یک یا دو را برای ثبت اعتراض شماره گیری کنند.

عبدالملکی گفت: پس از ثبت درخواست، برای سرپرست خانوار پیامک ثبت اعتراض ارسال می‌شود.

وی یادآور شد: این دو درگاه همچنان فعال هستند و اگر سرپرست خانواری در این چند روز مراجعه نکرده می‌تواند همچنان اقدام به ثبت اعتراض خود کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید