نگاهی به معاملات فرابورس در هفته‌ای که گذشت

تمرکز پول‌های خرد در گروه سرمایه‌گذاری‌ها

تمرکز پول‌های خرد در گروه سرمایه‌گذاری‌ها
کدخبر : 40374

بررسی معاملات خرد سهام در در هفته منتهی به 15 مهر ماه نشان می‌دهد بالغ بر 40 درصد از ارزش این معاملات در گروه «سرمایه‌گذاری‌ها»، «بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی»، «محصولات شیمیایی»، «فعالیت‌های کمکی به نمادهای مالی واسط» و «فلزات اساسی» به ثبت رسیده است.

مجموع ارزش معاملات فرابورس در هفته‌ای که گذشت با رشدی 10 درصدی به 163 هزار و 188 میلیارد تومان رسید. در پنج روز معاملاتی این هفته 12.96 میلیارد برگه انواع دارایی مالی در فرابورس داد و ستد شد که افزایشی 11 درصدی را نسبت به هفته قبل از آن نشان می‌داد.

نگاهی به آمار گزارش هفتگی فرابورس نشان می‌دهد در هفته گذشته 2.5 میلیارد برگه سهم در بازار اول فرابورس معامله شد و ارزش معاملات در این بازار با رشدی 40 درصدی به یک هزار و 7 میلیارد تومان رسید. در بازار دوم معامله‌گران بازار سهام 2.6 میلیارد برگه سهم به ارزش یک هزار و 31 میلیارد تومان را داد و ستد کردند که رشدی 54 درصدی نسبت به هفته قبل را نشان می‌داد.

در هفته منتهی به 15 مهر ماه، حجم و ارزش معاملات بازار پایه هر دو با افت روبرو بود و به دنبال معامله 2.2 میلیارد برگه سهم ارزش معاملات این بازار به یک هزار و 113 میلیارد تومان رسید.

طی هفته‌ای که گذشت شاخص کل فرابورس افتی 2.4 درصدی را تجربه کرده و روی 17 هزار و 919 واحد قرار گرفت.

همچنین در این مدت ارزش معاملات بازار ابزارهای نوین مالی نیز با رشدی 10 درصدی همراه بوده و به 160 هزار میلیارد تومان رسید. در این بازار، ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله با رشدی 48 درصدی به 4 هزار و 453 میلیارد تومان رسید. در پنج روز معاملاتی هفته گذشته، 1.7 میلیارد برگه مالی اسلامی مورد داد و ستد قرار گرفت و ارزش معاملات به 155 هزار و 520 میلیارد تومان رسید.

طبق آمارها، در هفته منتهی به 15 مهر 600 هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن در فرابورس مبادله شد و ارزش معاملات با 5 درصد رشد نسبت به هفته قبل به 62 میلیارد تومان رسید.

 

مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید