از سوی بیمه مرکزی صادر شد؛

پروانه فعالیت شرکت بیمه اتکایی آوای پارس (سهامی عام)

پروانه فعالیت شرکت بیمه اتکایی آوای پارس (سهامی عام)
کدخبر : 41166

براساس "قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی" و "قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری" و نظر به تایید شورای عالی بیمه و تصویب مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت شرکت بیمه اتکایی آوای پارس در زمینه انجام عملیات اتکایی در تمام رشته های بیمه ای صادر شد.

مجوز فعالیت این شرکت، پس از طی فرآیندهای مرتبط برای اخذ پروانه صادر شده و شرکت اتکایی آوای پارس، از تاریخ صدور پروانه، مجاز به انجام عملیات اتکایی در تمامی رشته های بیمه ای خواهد بود.

بر اساس این گزارش، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی طی نامه‌ای جداگانه صدور مجوز فعالیت این شرکت را تبریک گفت و افزود: اینک که به لطف خداوند متعال و تلاش مستمر دست‌اندرکاران، پروانه فعالیت آن شرکت صادر شده، ضمن تبریک به مدیرعامل (مجید بنویدی) و اعضای هیئت مدیره، مدیران، کارکنان و سهامداران شرکت سهامی بیمه اتکایی آوای پارس، انتظار می‌رود تمام مسئولین آن شرکت، تلاش و دقت خود را در رعایت قوانین و مقررات مربوطه به کار گیرند.

دکتر بنیادی در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز حسب وظایف قانونی خود بر عملکرد آن شرکت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نظارت خواهد نمود.

 وی همچنین بر اجرای کامل موارد ذیل از سوی آن شرکت تاکید کرد:

1- کلیه کارکنان آن شرکت به ویژه کارکنان کلیدی تأیید صلاحیت شده برای تصدی سمت‌های مختلف باید در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه فعالیت نمایند و در صورتی که به هر علت تغییر هر یک از کارکنان کلیدی آن شرکت مدّ نظر باشد لازم است قبلاً فرد واجد شرایط دیگری برای احراز صلاحیت حرفه‌ای به بیمه مرکزی معرفی شود.

2- در اجرای آیین‌نامه‌های مصوب شورای‌عالی بیمه و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های بیمه مرکزی، کلیه اطلاعات، مدارک و مستندات مورد نیاز واحدهای مختلف بیمه مرکزی در چارچوب تعیین شده به این سازمان ارسال شود.

3- در پذیرش و نگهداری ریسک، ضوابط مصوب شورای عالی بیمه در خصوص حداکثر ظرفیت مجاز نگهداری شرکت و نیز الزامات مندرج در آیین‌نامه «نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی مؤسسات بیمه» و برنامه عملیاتی آن شرکت رعایت شود.

4- رعایت کلیه موارد مندرج در اساسنامه آن شرکت که به تأیید بیمه مرکزی رسیده است و نیز رعایت کلیه الزامات مقرر در قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی آن الزامی است.

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید