با فرمان معاون اول رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس؛

اسکله‌های 7 و 8 بندر پارسیان به بهره برداری رسید

اسکله‌های 7 و 8 بندر پارسیان به بهره برداری رسید
کدخبر : 42136

اسکله های شماره 7 و 8 منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با فرمان محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس؛ به بهره برداری رسید. این طرح در راستای ماموریت ایمیدرو برای توسعه زیرساخت ها راه اندازی شده است.

بهره برداری از این اسکله ها با اعتباری بالغ بر30 میلیون یورو محقق شده است.

ظرفیت تخلیه و بارگیری (سالانه) این اسکله ها به سه میلیون تُن و میزان اشتغالزایی مستقیم آن به 100 نفر می رسد.

عملیات اجرایی مجتمع تولید متانول از گاز طبیعی

همزمان با افتتاح طرح های فوق، عملیات اجرایی مجتمع تولید متانول از گاز طبیعی با اعتباری بالغ بر 550 میلیون یورو در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان آغاز شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در مراسم افتتاح اسکله های 7 و 8 گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان مستعدترین منطقه‌ ویژه اقتصادی در جنوب کشور و نزدیک‌ترین منطقه به پایتخت انرژی ایران(پارس جنوبی) جهت استقرار صنایع انرژی بر اعم از فولاد و پتروشیمی است.

سید علی اصغر علامه افزود: این منطقه با وسعت 10 هزار هکتار می تواند میزبان شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌ی پتروشیمی و فولاد و صنایع پایین دست در جهت جلوگیری از خام فروشی و تحقق اهداف مدنظر، باشد.

وی افزود: طی سال 1401 در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهور و همچنین با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو، در همه‌ حوزه‌ها ازجمله زیرساخت، سرمایه‌گذاری و صادرات با تخصص جوانان ایرانی، رشد 400 درصدی را رقم زدیم که خود افتخاری بزرگ است.

علامه خاطر نشان کرد: بندر پارسیان تنها بندر تمام ایرانی است که همه مراحل آن، از طراحی تا مهندسی، از ساخت تا نصب و تامین مالی، صد در صد ایرانی بوده و در حوزه‌ ساخت بندر امروز بی‌نیاز از دیگر کشورها هستیم.

 

روابط عمومی ایمیدرو

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید