روز سه شنبه 17 آبان ماه؛

دیدار رییس کمیسیون اوراق بهادار عراق از بورس تهران

دیدار رییس کمیسیون اوراق بهادار عراق از بورس تهران
کدخبر : 42428

روز سه شنبه 17 آبان ماه نشست مدیران ارشد بورس تهران و هیات عراقی با هدف توسعه روابط بین بازارهای سرمایه دو کشور در محل ساختمان بورس تهران برگزار شد.

هیاتی عالی رتبه به سرپرستی حسن حمود العکیلی، رییس کمیسیون اوراق بهادار عراق روز سه شنبه 17 آبان 1401 از بورس تهران دیدار کردند و با مدیرعامل و مدیران ارشد بورس اوراق بهادار به رایزنی پرداختند.

در این نشست العکیلی ضمن تشکر از استقبال گرم بورس تهران و خرسندی از حضور در این مرکز مالی کشور، اظهار امیدواری کرد بازارهای سرمایه ایران و عراق با تعامل بیشتر زمینه رشد و بالندگی اقتصادهای ملی را فراهم کنند.

وی ضمن دعوت از بورس تهران برای حضور در بغداد، به تلاش هایی که برای توسعه بازار سرمایه و متنوع سازی بورس عراق در جریان است، اشاره و اظهار تمایل کرد؛ بورس تهران در این خصوص با طرف عراقی همکاری داشته باشد.

در ادامه این جلسه محمود گودرزی مدیرعامل بورس تهران هم ضمن خوشامدگویی به این هیات، به ظرفیت های همکاری فیمابین و آمادگی بورس تهران برای  توسعه روابط با بازارهای بین المللی و به ویژه کشورهای همسایه ایران و امضا تفاهم نامه اشاره کرد.

با ارائه کارشناس امور بین الملل، هیات مذکور با بازار سرمایه ایران وساختار آن،  قوانین مربوط به سرمایه­ گذار خارجی ، ابزار های معاملاتی اسلامی در بورس تهران آشنا شدند. در پایان به سوالات این هیات پاسخ گفته شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید