کیش/

برگزاری مراسم تجلیل از مستند ساز بین المللی ساکن در جزیره کیش

برگزاری مراسم تجلیل از مستند ساز بین المللی ساکن در جزیره کیش
کدخبر : 43161

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در مراسم اکران مستند "بیست زندگی در اعماق خلیج فارس" ساخته کاظم بایرام بخش، از وی تجلیل و قدردانی کرد.

مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از پشتکار کاظم بایرام بخش، مستند ساز بین المللی ساکن در جزیره کیش قدردانی کرد و اظهار داشت: استاد بایرام بخش سال ها تجربه خود را خالصانه در اختیار کشورمان گذاشته و با این پشتکار تمدن چندهزار ساله ایران را به تصویر می کشد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: کاظم بایرام بخش مستند ساز بین المللی دارای چندین مدال طلا و مدرک بین المللی، افتخارات ارزشمندی در این حوزه برای کشورمان به ویژه جزیره کیش کسب کرده است.

مهدی کشاورز در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از کاظم بایرام بخش، برگزاری دوره های آموزشی از سوی این مستند ساز بین المللی را یکی از ظرفیت های خوب در جزیره کیش معرفی کرد.

گفتنی است کاظم بایرام بخش دکترای بیولوژی دریایی طی 12 سال حضور دائم در آب های خلیج فارس، گنجینه ارزشمندی از اعماق دریا را جمع آوری کرده، عکاس و کارگردان مطرح کشورمان از مستند سازان برجسته بین المللی با 35 سال سابقه در این حوزه فعالیت می کند.

وی مستند "بیست زندگی در اعماق خلیج فارس" را به سفارش سازمان منطقه آزاد کیش ساخته که کیفیت خاص فیلمبرداری و بهره مندی از جدید ترین روش های ساخت مستند از دنیای زیر آب، ازجمله مشخصه های این مستند عنوان شده است.

معرفی ظرفیت‌های نهفته خلیج فارس و شناخت گونه‌های ارزشمند آبزیان این منطقه، تبیین جایگاه ویژه محیط زیست در جزیره کیش، ارتقاء سطح دانش مخاطبان از اکوسیستم مرجانی و توسعه گردشگری دریایی کیش از جمله  اهداف ساخت این مستند جذاب و دیدنی است.

از افتخارات این هنرمند ایرانی می توان دریافت نمایندگی دائمی فستیوال جهانی عکس و تصویر زیر آب، جایزه بزرگ عکاسی کل مجموعه مسابقات فرانسه، جایزه بزرگ فدراسیون جهانی غواصی و صدف شناسی فرانسه همچنین جایزه اول هیات ژوری در سال 1995، مدال نقره جهانی در سال 1996 برای مقاله و عکس از چابهار، جایزه اول هیات ژوری سال 1996 برای عکس زیر آب از جنگ دلفین و اختاپوس، جایزه دوم فیلم "غواص آزاد" در سال 1997 فستیوال بین المللی فرانسه، مدال طلای مقاله و عکس با عنوان " رویای مروارید" مربوط به صید مروارید در جزیره زیبای کیش ( سال 1995 در فستیوال جهانی)، مدال طلا برای فیلم طلای خزر مربوط به ماهیان خاویار سال 2006 در فستیوال جهانی ، جایزه اول فستیوال روسیه با فیلم امید "لاکپشت نوک عقابی" را نام برد.

در طول این سال ها بایرام بخش بر خلاف پیشنهاد های خوبی که از کشور های حاشیه خلیج فارس داشت نقش مهم و ارزشمندی برای معرفی ایران و خلیج فارس ایفا کرده است.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید