هم‌صدایی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

لزوم بهبود وضعیت معیشت کارکنان سازمان امور مالیاتی

لزوم بهبود وضعیت معیشت کارکنان سازمان امور مالیاتی
کدخبر : 43485

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهبود وضعیت معیشت کارکنان سازمان امور مالیاتی تاکید کردند.

در نشست مشترک رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با رئیس و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سالن همایش های غدیر این سازمان برگزار گردید، پس از ارائه گزارش و درخواست رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور برای بهبود وضعیت معیشت کارکنان سازمان امور مالیاتی، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهبود وضعیت معیشت کارکنان این سازمان با توجه به ماموریت های مهم و ملی در تامین درآمدهای کشور و جایگزینی به جای درامدهای حاصل از فروش نفت تاکید کردند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشی از این گزارش با تاکید بر اینکه نیروی انسانی مهمترین سرمایه نظام مالیاتی برای تحقق تحول است، گفت: در‎‎ کنار هوشمند سازی  و سامانه محور شدن فرآیندها، نیروی انسانی به دلیل نوع کار سازمانی، مهمترین سرمایه و ابزار سازمان امور مالیاتی در وصول درآمدهای دولت است.

دکتر منظور با بیان اهمیت نقش کارکنان در فرآیند پیشبرد اهداف سازمان، اظهار داشت: کنترل نهایی بر روی داده ها را نیروی انسانی، کارشناسان و ممیزین مالیاتی انجام می‌دهند.

دکتر منظور با اشاره به ضرورت جبران نابرابری در پرداخت حقوق پرسنل سازمان امور مالیاتی نسبت به برخی دستگاه‌های اجرایی، گفت: فعالیت های نیروهای خدوم مالیاتی در عین حجم بالا و سنگینی کار کارکنان این سازمان با حساسیت های بالای اقتصادی از جمله احتمال بروز تخلفات همراه بوده که بی توجهی به آن می تواند چالش هایی نظیر احتمال بروز فساد و بی انگیزگی نیروی انسانی را همراه داشته باشد. بویژه آنکه توجه به بهبود معیشت همکاران در راستای تقویت رویکرد تکریم ارباب رجوع و برنامه های تحولی همچون پویش های پاسخ گویی همه روزه و برگزاری میزهای خدمت دائمی سازمان در رفع مشکلات مودیان می باشد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تشریح میزان پرداختی به کارکنان سازمان امور مالیاتی، وضعیت معیشتی کارکنان سازمان را نامناسب خواند و گفت: با توجه به حساسیت ، حجم بالا و اهمیت کار سازمان امور مالیاتی، رفع دغدغه های معیشتی همکاران یکی از مهمترین وظایف پیش روی مدیران سازمان است که انتظار می رود مجلس شورای اسلامی برای مرتفع نمودن این مشکلات همکاری و همراهی نمایند.

در ادامه این بخش از نشست، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه ضمن تایید درخواست رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، بر اهمیت رفع مشکلات معیشتی کارکنان سازمان امور مالیاتی تاکید کردند.

در همین راستا دکتر شهبازی نماینده مردم شریف نهاوند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جایگاه کار سازمان امور مالیاتی، درخواست رسیدگی و بهبود معیشت کارکنان سازمان امور مالیاتی را یک ضرورت مهم دانست و با تقدیر از عملکرد یک سال گذشته سازمان امور مالیاتی در دستیابی به اهداف و برنامه ها و تحقق درآمدهای دولت، تاکید کرد: رفع دغدغه های کارکنان سازمان امور مالیاتی منجر به تمرکز آنها بر انجام بهتر وظایف سازمانی و تحقق عدالت و شفافیت مالیاتی خواهد شد.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز در همین راستا با تاکید بر ضرورت تامین درآمدهای دولت از منبع درامدهای مالیاتی، گفت: وصول به حقه حقوق دولت، نیازمند ایجاد انگیزه و رفع دغدغه های معیشتی کارکنان سازمان امور مالیاتی است و نمایندگان از این اقدام مهم حمایت می کنند.

وی در بخشی از سخنان خود با توجه به لزوم مبارزه با فساد و حساسیت کار کارکنان نظام مالیاتی، خواهان همکاری کمیسیون برنامه و بودجه و سازمان امور مالیاتی جهت رفع مشکلات معیشتی کارکنان سازمان امور مالیاتی شد.

 

اینتا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید