امام جمعه کیش:

رفع مشکلات با پیگیری های مسوولانه و اقدامات عملی

رفع مشکلات با پیگیری های مسوولانه و اقدامات عملی
کدخبر : 44859

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز در خطبه های نماز جمعه کیش، اقدامات عملی و پیگیری های مسوولانه را زمینه ساز رفع مشکلات موجود و به دنبال آن توسعه و پیشرفت این منطقه عنوان کرد.

امام جمعه کیش در خطبه‌های دوم نماز جمعه 18 آذر در مصلی بزرگ کیش با حضور مردم مومن و ولایتمدار کیش، گفت: شعار‌های مسئولان همراه با پیگیری‌ های عملیاتی به طور حتم در زندگی عموم ساکنان این منطقه تاثیر گذار خواهد بود و باید مردم تاثیر شعارهای داده شده را در زندگی خود احساس کنند.

امام جمعه کیش ارائه نقطه نظرات، سیاست های کاربردی و امیدوار کننده مشاور رییس جمهور در سفر دو روزه خود به جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: سیاست اقتصاد مقاومتی، تقویت و اجرای قانون چگونگی مناطق آزاد و اعمال مشوق های قانونی، مرتفع شدن مشکلات فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، تاکید بر مردمی و جهانی شدن مناطق آزاد و محوریت فرهنگ ایرانی اسلامی در اجرای تمام برنامه ها از جمله موضوعاتی بود که به آن تاکید شد.

وی بیان داشت: هماهنگی دبیرخانه و مناطق آزاد، پرداخت سرانه های کشوری از طریق دولت به جزیره کیش، اهتمام به فناوری های دانش بنیان و خلاقانه، بازاریابی محصولات سرزمین اصلی در جزیره، نقش و جایگاه کیش در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، توجه ویژه به فعالیت‌های دانش بنیان از دیگر مباحث مطرح شده بود.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بی نیاز در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: افزایش فضاهای آموزشی، سطح استاندارد مدارس در کیش، ورود سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان، انجام تعهدات انبوه سازان، حل مشکل مسکن معلمان و ارتقاء ساختاری آموزش و پرورش کیش به عنوان زیر مجموعه مدارس بین المللی و یا مدارس ویژه تحت نظارت وزارتخانه و حمایت های لازم سازمان از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.

امام جمعه کیش در ادامه افزود: استفاده از نیروهای مجرب و تحصیل کرده، سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مطلوب اولیای دانش آموزان از نقاط قوت آموزش و پرورش منطقه است که با ایجاد منابع پایدار برای کمک به آموزش و پرورش، حمایت ویژه از معلمان و رسیدگی و حل مشکلات آن ها، به کارگیری معلمان ثابت با امکانات مناسب و تقسیم بندی مناسب پست ها و جایگاه ها شاهد آموزش و پرورشی توانمند در کیش خواهیم بود.

امام جمعه کیش با اشاره به نا آرامی‌های اخیر در سطح کشور اظهار کرد: از آنجا که بسیاری از مردم ایران مخالف اغتشاشات و حامی نظم، امنیت و آرامش در کشور هستند برخی جریان‌های داخلی و حامیان خارجی  تنها اخبار حضور معترضان را انعکاس می دهند.

علیرضا بی نیاز،  گفت: حدود ۵۰ میلیون نفر ایرانی با داشتن تلفن‌های همراه به اخبار فضای مجازی دسترسی دارند و در معرض جنگ رسانه‌ای هستند و باید بدانند دشمنان با جعل و نشر اخبار و برجسته سازی خبرهای منفی جوسازی کرده و جامعه را ملتهب می کنند و باید با بررسی و تحلیل درست هر خبری از نفوذ دشمنان جلوگیری شود.

وی با بیان این که محور رو به انحطاط غربی، عربی، عبری که درصدد متزلزل و ضعیف نشان دادن جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: با تدبیر مسوولان و در صحنه بودن مردم ایران آن را تبدیل به قدرت منطقه و تاثیرگذار جهانی کرده است و دشمن از شکل گیری بهار اسلامی دیگر در غرب آسیا و شمال آفریقا هراس دارد.

حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز با اشاره به روز دانشجو عنوان کرد: هرچند دشمنان اسلام تلاش کردند در این روز افراد زیادی را به صحنه بیاورند اما با بصیرت و آگاهی مردم نقشه آن ها عملی نشد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید