رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد عنوان کرد؛

محدویت های انرژی عامل بلا استفاده ماندن ظرفیت ۱۵ میلیون تنی فولاد

کدخبر : 45835

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: هم اکنون ۴۵ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور وجود دارد، اما به علت محدودیت های انرژی در عمل حدود ۳۰ میلیون تن فولاد تولید می کنیم.

بهرام سبحانی با اشاره به اینکه صنعت فولاد به عنوان صنعتی مادر با بیشتر سازمان های زیرساختی کشور در ارتباط است‌، گفت: به صورت جزیره ای نمی توان صنعت فولاد را پیش برد.

وی افزود: هم بخش حمل و نقل یعنی ریلی و جاده ای و هم بخش انرژی مانند برق و گاز، باید بصورت هماهنگ و متناسب با ظرفیت فولاد، توسعه پیدا کنند. اگر هر کدام از این بخش ها از توسعه فولاد عقب بماند، ظرفیت تولید فولاد کشور معطل می ماند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد: در گرمای هوا محدودیت برق و در فصل سرما محدودیت گاز برای صنعتی پیشرو مانند فولاد اتفاق مناسبی نیست.

سبحانی ادامه داد: در حال حاضر تولید فولاد فقط در بخش خصوصی انجام می شود و دیگر مانند گذشته که فولادی ها دولتی بودند، نیست بنابراین باید از بخش خصوصی که در این صنعت اشتغالزا و ارزآور، سرمایه گذاری می کند حمایت کرد.

وی افزود: مشکل تامین انرژی به دلیل ناهماهنگی میان ۳ وزارتخانه نیرو، نفت و صنعت است در این بین وزارت صمت از تامین انرژی و خوراک کارخانجات جدید فولادی که مجوزشان را صادر می کند، مطمئن نیست.

 

دنیای معدن

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید