در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با معاون وزیر صمت عنوان شد؛

شهرک پتروشیمی در قشم احداث می‌شود

شهرک پتروشیمی در قشم احداث می‌شود
کدخبر : 46626

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این منطقه برای مشارکت در طرح ساخت شهرک پتروشیمی و برنامه‌های توسعه‌ای برای شهرک صنعتی طولا با همکاری وزارت صمت خبر داد.

افشار فتح الهی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با علی رسولیان، معاون وزیر صمت دیدار کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه با اشاره به امتیازهای صنعت نفت، گاز و انرژی جزیره، از سلخ به‌عنوان ظرفیتی استثنایی برای خدمات بانکرینگ یادکرد و گفت: این منطقه به دلیل دسترسی دریایی، سواحل و عمق آب مناسب یکی از بهترین نقاط برای ارائه خدمات بانکرینگ است.

وی ادامه داد: با توجه به ‌پیش‌بینی زمین‌هایی برای ساخت صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در این منطقه و تأمین خوراک برای صنایع با اتمام پروژه خط لوله ۳۰ اینچی گاز، ما آماده انعقاد تفاهم‌نامه مشارکتی با وزارت صمت برای ساخت شهرک پتروشیمی هستیم.

فتح الهی همچنین از توان تولید ۷۰۰ مگاواتی برق در جزیره به‌عنوان امتیاز دیگری برای جذب سرمایه‌گذاران صنعتی یادکرد و افزود: مصرف جزیره در ساعات پیک ۳۰۰ مگاوات است و با احتساب ۱۰۰ مگاوات برقی که به بندرعباس تزریق می‌شود، این منطقه تنها بخشی از کشور است که مازاد تولید برق دارد و می‌تواند از این ظرفیت برای مصرف واحدهای صنعتی استفاده کند.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه خواستار همکاری در موضوع توسعه شهرک صنعتی طولا با توجه به درخواست‌های فراوان سرمایه‌گذاران شد.

در ادامه این جلسه علی رسولیان، معاون وزیر صمت نیز با اشاره به توافق‌های صورت گرفته از سوی این وزارت خانه با وزارت نفت، خواستار همکاری برای راه‌اندازی شهرک پتروشیمی در جزیره قشم شد و گفت: موقعیت ویژه این منطقه آزاد، مزیتی ارزنده برای حضور سرمایه‌گذاران صنایع مختلف و توسعه فرآیند تولید و صادرات است.

گفتنی است، در این جلسه که صبح امروز پنج‌شنبه ۱۵ دی‌ماه برگزار شد، افشار فتح الهی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علی رسولیان، معاون وزیر صمت، خلیل قاسمی، رییس صمت هرمزگان و هیات همراه و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید