مدیر خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

برنامه‌ریزی منظم برای پشتیبانی از تولید

برنامه‌ریزی منظم برای پشتیبانی از تولید
کدخبر : 46806

مدیر خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد هرمزگان گفت: برای تولید پایدار در شرکت، برنامه‌ریزی منظمی صورت دادیم و توانستیم نقشی در افزایش تولید و رکوردشکنی‌ها داشته باشیم.

مجید ابوعطیوی در خصوص عملکرد واحد خدمات فنی و پشتیبانی بیان کرد: در سال 1401 اقدامات متعددی را صورت دادیم و توانستیم به ثبت رکوردهای ماهانه کمک کنیم. ازجمله این اقدامات می‌توان به پیاده‌سازی سیستم RCM جرثقیل سقفی 240 تن واحد فولادسازی، بهینه‌سازی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه Preventive Maintenance Optimization (PMO) در واحدهای ذوب و ریخته‌گری و جرثقیل‌های سقفی واحد فولادسازی و پیاده‌سازی سیستم کنترل موجودی انبارها با در نظر گرفتن مقدار SAFETY- STOCK اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر اقدامات تعریف‌شده ما در سال 1401 تدوین مدارک فنی مرتبط با مهندسی مجدد و مهندسی معکوس قطعات و تجهیزات به تعداد 3 هزار مدرک فنی بود که تا پایان آذرماه پیش از دو هزار مدرک محقق شده است. همچنین برنامه‌ریزی جهت بومی‌سازی تعداد 80 قطعه و تجهیز (متریال کد) تا پایان سال 1401 صورت گرفت که تا پایان آذرماه 75 قطعه محقق شده است.

مدیر خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به دیگر اقدامات، خاطرنشان کرد: پیاده‌سازی سیستم سطح دو واحد احیا مستقیم از اقداماتی بود که کمک شایانی به ارتقای سطح کمی و کیفی فرایند تولید احیا دارد. در همین حال سیستم شارژ فروآلیاژ در LF نیز هوشمند شد. همچنین آماده‌به‌کاری مکانیسم‌های حمل سرباره کوره‌های قوس الکتریکی افزایش یافت که باعث سرعت بخشیدن به جمع‌آوری سرباره و کاهش توقفات کوره‌ها شده است.

ابوعطیوی تصریح کرد: تأمین مکانیسم‌های شات‌دان سالیانه 1401 با 32 هزار ساعت کارکرد و 79 هزار نفر ساعت و همچنین بارگیری، حمل و دپوسازی و ساماندهی کلیه ضایعات واحدهای تولیدی به میزان 200 هزار تن در راستای افزایش کیفی تولید واحدها در سال جاری انجام شد. در همین حال جهت افزایش آماده‌به‌کاری تجهیزات در نواحی مختلف تولیدی، فعالیت‌های تعمیراتی توسط واحد تعمیرات و تعمیرگاه مرکزی انجام شده است که از آن میان می‌توان به انجام بیش از 339 هزار نفر ساعت و انجام 176 هزار مترمکعب فعالیت داربست‌بندی به‌صورت فعالیت‌های شات‌دان سالیانه و شات‌دان‌های هفتگی و غیرشات‌دانی از خردادماه تا پایان آبان ماه 1401 و افزایش آماده‌به‌کاری و کاهش توقفات اضطراری نوارهای حمل مواد اشاره کرد.

وی ادامه داد: انجام بازرسی‌های فنی در شات‌دان‌های هفتگی، سالیانه و فعالیت‌های غیر شات‌دانی نیز صورت گرفت که نقش بسزایی در کیفیت و افزایش عمر تجهیزات و در نتیجه افزایش آماده‌به‌کاری تجهیزات به عهده داشت. در همین راستا، فقط در شات‌دان سالیانه احیا و فولادسازی، فعالیت‌های بازرسی فنی بالغ‌بر 3000 نفر ساعت برآورد شد.

مدیر خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد هرمزگان در خصوص اقدامات آتی این واحد عنوان کرد: برای سال 1402 به‌منظور پیاده‌سازی RCM دیگر تجهیزات فولادسازی، جهت بهینه‌سازی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه Preventive Maintenance Optimization (PMO) در واحدهای احیا و سیالات و برای در نظر گرفتن موجودی مورداطمینان علاوه بر موجودی انبار با سیستم کنترل موجودی انبارها با در نظر گرفتن مقدار SAFETY- STOCK برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

ابوعطیوی در پایان با اشاره به فرارسیدن سالگرد افتتاحیه شرکت، بیان کرد: این‌جانب فرارسیدن این روز را به همه همکاران تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم بتوانیم با انجام کار تیمی در کنار سایر واحدها همچنان رکوردهای تولید را یکی پس از دیگری جابه‌جا کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید