بر اساس اعلام سمات :

سود سنواتی ۴ و سود جاری ۹ ناشر پرداخت شد

سود سنواتی ۴ و سود جاری ۹ ناشر پرداخت شد
کدخبر : 49713

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی ۴ و سود جاری ۹ ناشر توسط سمات در سومین هفته بهمن ماه سال جاری از طریق سجام صورت گرفت.

اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در هفته سوم بهمن ماه 4  ناشر مطالبات سنواتی و 9 ناشر سود جاری سهامداران خود را با استفاده از اطلاعات سامانه سجام واریز کردند.

 واریز سود سنواتی 4 ناشر

بر اساس اطلاعات منتشر شده 4 شرکت (شوکوپارس «غشوکو»، تامین سرمایه خلیج فارس «تفارس»، داروسازی ابوریحان «دابور»، داروسازی سبحان انکولوژی «دسانکو») مطالبات سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام در اولین هفته بهمن ماه امسال واریز کرده اند.

 پرداخت سود جاری 9 شرکت

در این بازه زمانی و با استفاده از اطلاعات سامانه سجام، 9 شرکت (مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران «ثاباد»، کشت و صنعت پیاذر «غاذر»، قند تربت حیدریه «قتربت»، تامین سرمایه دماوند «تماوند»، لنت ترمز ایران «خلنت»، بیمه اتکایی امین «اتکام»، نوش پونه مشهد «غپونه»، سرمایه گذاری گروه ساختمانی بین المللی نام آوران مهندسی «ثنام» و کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان «غبهار») نیز سود جاری سرمایه گذاران خود را پرداخت کردند.

 سامانه سجام چیست ؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.

 

روابط عمومی سمات

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید