کیش/

رونمایی و آغاز به کار سیستم اطفاء حریق اسکله های بندر تجاری و مسافری کیش

رونمایی و آغاز به کار سیستم اطفاء حریق اسکله های بندر تجاری و مسافری کیش
کدخبر : 49716

سیستم اعلام و اطفاء حریق اسکله های بندر تجاری و مسافری کیش به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رونمایی شد.

سیستم اطفاء حریق اسکله های بندر تجاری و مسافری کیش امروز  شنبه22 بهمن به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور سعید پورزادی عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اعتباری بالغ بر ۴۸۰ میلیارد ریال رونمایی و آغاز به کار کرد.

سعید پورزادی در این مراسم، ضمن ابراز خرسندی از رونمایی و آغاز به کار سیستم اعلام و اطفا حریق در اسکله های بندر تجاری و مسافری کیش دستور خریداری ‌کشتی آتش خوار را صادر کرد.

عزت اله محمدی مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با اشاره به بهره برداری از این طرح، گفت: سیستم اطفا حریق اسلکه های بندری تجاری و مسافری کیش شامل ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال آب، نصب ۵۱ عدد شیر آتش نشانی در محوطه اسکله ها و انبارها، نصب ۲۱ عدد مانیتور پاشش آب و فوم در محوطه اسکله ها، نصب۷۰ جعبه آتش نشانی در انبارهای بندر کیش است.

محمدی همچنین افزود: ساخت مخزن 1400 متر مکعبی ذخیره آب آتش نشانی، نصب 194 عدد انواع شیر آلات صنعتی، سولهپمپخانه به همراه پمپ های تزریق آب الکتریکی و دیزل و جوکی پمپ و نصب دو عدد برج اطفاء حریق جهت پاشش آب و فوم و...  در محوطه اسکله سوختی از دیگر موارد اجرا شده برای رونمایی از این طرح است.

وی در خصوص نحوه عملکرد سیستم اطفاء حریق بندر تجاری و مسافری کیش اظهار داشت: دکتورها پس از احساس حریق و یا فشاردادن دکمه اعلام حریق به صورت خودکار عمل می کند و همزمان به مرکز آتش نشانی نیز اعلام می شود.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید