وامید/

صالح آبادی به دنبال تکرار تجربیات موفق سازمان بورس در وامید

صالح آبادی به دنبال تکرار تجربیات موفق سازمان بورس در وامید
کدخبر : 50702

رئیس کل پیشین بانک مرکزی راهی شرکت سرمایه‌گذاری امید شده که به نظر می‌رسد صالح آبادی به دنبال تکرار تجربیات موفق سازمان بورس در وامید خواهد بود.

علی صالح آبادی به عنوان مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید منصوب شده است.

در مراسم تودیع و معارفه وی، آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم به اعضای حاضر در مراسم با تقدیر از سید بابک ابراهیمی سرپرست پیشین شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، اظهار داشت: آقای صالح آبادی از مدیران توانمند و متخصصی هستند که با تعامل و همکاری مناسب با همکاران خود توانستند طی دوران حضور در این شرکت منشأ اقدامات مفید و سازنده ای باشند.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور صالح آبادی در شرکت امید، بیان داشت: دکتر صالح آبادی دارای سوابق و تجارب بسیار ارزشمندی در حوزه مالی و اقتصادی کشور هستند و عهده دار مسئولیت های بزرگی در بازار پول و سرمایه بوده اند که مطمئناً شرکت امید با توجه به قابلیت ها و توانمندی های ایشان مسیر رشد و ترقی را به سرعت طی خواهد کرد.

علی صالح آبادی، مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری امید نیز با تجلیل از تلاش های سرپرست پیشین این شرکت، گفت: مجموعه مدیران و کارکنان بانک سپه و شرکت امید جزو بهترین های نظام بانکی و اقتصادی کشور هستند. از اینرو امیدواریم با همکاری و هم افزایی تمامی همکاران بتوانیم موضوع بهینه سازی پرتفوی شرکت امید را محقق کنیم و آینده درخشان تری برای آن رقم بزنیم.

صالح آبادی به دنبال تکرار تجربیات موفق سازمان بورس در وامید

مرور کارنامه علی صالح آبادی به عنوان نخستین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهد اجرای قانون بازار اوراق بهادار و تفکیک نهاد ناظر بازار سرمایه از ارکان اجرایی، راه‌اندازی ابزارهای مختلف مالی، راه‌اندازی نهادهای مالی مختلف در بازار سرمایه، توسعه الکترونیک بورس، فراهم کردن قوانین و مقررات لازم برای گسترش بورس و توسعه فرهنگ سهامداری در کشور از جمله مهمترین اقدامات وی در ۸ سال تجربه مدیریتی وی بوده که کارنامه درخشانی به حساب می‌آید.

صالح آبادی در حالیکه دست به این اقدامات و تغییرات به نفع بازار سرمایه و سهامداران زده است که بسیاری از مدیران قادر به انجام آن نبوده‌اند و این مسئله نشان از قدرت مدیریتی وی دارد.

صالح آبادی در بانک مرکزی هم عملکرد خوبی از خود نشان داد؛ بر اساس گزارش بانک مرکزی از تحولات شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری، نرخ تورم (دوازده ماهه) در زمان آغاز به کار دولت سیزدهم به رقم کم‌سابقه ۵۹.۳ درصد در شهریور ماه ۱۴۰۰ رسیده بود،

اما به دنبال سیاست‌های به کارگرفته شده و اقدامات اجرایی در زمینه مدیریت موثرتر روند تحولات کل‌های پولی، نظارت بر قیمت کالاها و خدمات و تامین مناسب کالاهای اساسی، نرخ تورم از آن مقطع زمانی به بعد روند نزولی به خود گرفت و به رقم ۴۶.۲ درصد در پایان سال ۱۴۰۰ رسید که موید کاهش ۱۳ درصدی نرخ تورم است.

در همین ارتباط نرخ تورم نقطه به نقطه نیز با ۲۵.۳ واحد درصد کاهش از ۵۴.۹ درصد در شهریورماه سال ۱۴۰۰ به ۲۹.۵ درصد در اسفندماه این سال رسید.

اگرچه روند کاهشی نرخ تورم نقطه به نقطه از ابتدای سال جاری متاثر از آثار تورمی اجرای تکلیف قانونی طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و حذف تخصیص ارز ترجیحی متوقف و در چهار ماه ابتدایی سال جاری مطابق انتظار با روند افزایشی مواجه شد اما با توجه به اینکه سیاست مذکور نوعاً موجب اصلاح قیمتی شماری از کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌شد، سطح تورم کالاهای اساسی خوراکی از مردادماه سال جاری به مسیر پیشین خود بازگشت و در مجموع تورم نقطه به نقطه شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی از مردادماه سال جاری با کاهش همراه گردیده که این امر در آبان ماه سال جاری نیز استمرار داشته و از ۴۵.۸ درصد در مردادماه سال جاری به ۴۴.۳ درصد در آبان‌ماه رسیده است.

ضمن آنکه نرخ تورم متوسط دوازده ماهه در آبان ماه سال جاری معادل ۳۹.۹ درصد به ثبت رسید که نسبت به نرخ تورم زمان استقرار دولت سیزدهم (۵۹.۳ درصد) کاهش ۱۹.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

همین آمارها نشان می‌دهد صالح آبادی برخلاف برخی ادعاها عملکرد مناسبی در کنترل تورم داشته و اجرای سیاست‌های وی توانست تورم نقطه به نقطه را کاهش دهد.

شهر بورس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید