سمات/

سود سنواتی ۳۱ میلیون سهامدار امسال پرداخت شد

سود سنواتی ۳۱ میلیون سهامدار امسال پرداخت شد
کدخبر : 51734

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه از پرداخت سود سنواتی ۳۱ میلیون سهامدار که نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر مانده بود،‌ خبرداد.

محمد باغستانی در مورد آخرین وضعیت پرداخت سودهای سهامداران که نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر مانده است، ‌گفت: از ابتدای سال 1401 تا پایان هفته سوم اسفند ماه سود سنواتی 31 میلیون سهامدار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی با سجام پرداخت شد.

وی در ادامه گفت: اطلاعات منتشر شده در مورد جزییات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می‌دهد که از ابتدای امسال تا پایان 16 اسفند ماه 331 ناشر، سود سنواتی 31 میلیون و 580 هزار و 472 سهامدار را که شامل 6 هزار و 982 میلیارد و 294 میلیون تومان می شود را با استفاده از اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.

پرداخت 66 هزار و 738 میلیارد تومان سود جاری

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری تصریح کرد: تا پایان هفته سوم اسفند ماه سال جاری، 514 ناشر، سود جاری 59 میلیون و 178 هزار و 750 سهامدار که شامل 66 هزار و 738 میلیارد و 709 میلیون تومان می شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست ؟

گفتنی است : سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 مزایای سجامی شدن

همچنین «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

 

فارس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: