همراه اول/

همراه اول سریع‌ترین اینترنت 3G و 4G را دارد

همراه اول سریع‌ترین اینترنت 3G و 4G را دارد
کدخبر : 51736

جدیدترین گزارش شاخص‌های آماری ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور برای مقطع پاییز سال جاری که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) منتشر شده است، گویای آن است که همراه اول سریع‌ترین اینترنت 3G و 4G کشور را در قیاس با دیگر اپراتورها ارایه می‌دهد.

در فصلنامه آماری سازمان رگولاتوری و در بخش شاخص‌های کیفیت شبکه سیار، همراه اول در هر دو بخش سرعت انتقال داده مشترکان در نسل‌های 3 و 4 از دو اپراتور ایرانسل و رایتل عملکرد بهتری داشته و سریع‌ترین اینترنت را بر بستر شبکه 3G و 4G در کشور ارایه می‌دهد.

بر این اساس همراه اول در شاخص سرعت انتقال داده مشترکان در نسل سوم با سرعت دانلود ۴.۸ مگابیت بر ثانیه و با اختلاف زیاد نسبت به ایرانسل با سرعت 2.94 مگابیت بر ثانیه و رایتل با سرعت دانلود 2.75 مگابیت بر ثانیه در جایگاه نخست قرار دارد.

اما در شبکه نسل 4 که با بیشترین تقاضا از سوی مشترکان مواجه است نیز همراه اول عملکرد و سرعت بالاتری را در قیاس با دو اپراتور دیگر در اختیار مشترکان خود گذاشته است.

نمودار

به این ترتیب که همراه اول در شاخص سرعت انتقال داده مشترکان در نسل چهارم با سرعت دانلود ۱۹.۲۹ مگابیت بر ثانیه و با اختلاف حدود بیست درصدی، نسبت به ایرانسل با سرعت ۱۸.۷۷ مگابیت بر ثانیه و اختلاف 25درصدی با رایتل با سرعت دانلود 14.99 مگابیت بر ثانیه، باز هم در جایگاه نخست قرار دارد.

یکی از دلایل کیفیت و سرعت بهتر شبکه نسل 4 همراه اول در قیاس با دو اپراتور دیگر به سرمایه‌گذاری و تعداد بالای سایت‌های نصب شده و فعال 4G این اپراتور باز می‌گردد که بر اساس جدیدترین آمارهای سازمان رگولاتوری، از نظر تعداد سایت‌های فیزیکی فعال شبکه 4G، همراه اول با 18 هزار و 325 سایت، ایرانسل با 16 هزار و 254 سایت و رایتل نیز تنها با 2 هزار و 383 سایت فعال به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.

آی‌تی آنالیز

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: