مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جلسه ویدئوکنفرانسی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

ارتقاء زیرساخت‌های خدمات به گردشگران در منطقه آزاد چابهار

ارتقاء زیرساخت‌های خدمات به گردشگران در منطقه آزاد چابهار
کدخبر : 51817

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جلسه ویدئوکنفرانسی ستاد خدمات سفر مناطق با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: در نوروز پیش رو، زیرساخت‌های خدمات به گردشگران در ۳ حوزه ارتقا یافته است.

امیر مقدم در جلسه ویدئوکنفرانسی با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به همراه مدیران عامل مناطق آزاد هفتگانه کشور و اعضای ستاد سفر نوروزی مناطق بیان داشت: با توجه به برگزاری ۱۱ جلسه ستاد خدمات سفر در چابهار و احصا کاستی‌های موجود در حوزه میزبانی از گردشگران نوروزی، موفق به رفع نسبی این کاستی‌ها در سه حوزه شدیم.

مقدم با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سه حوزه زیرساخت‌های عمرانی، تأمین سوخت و خدمات گردشگری افزود: با همکاری همه دستگاه‌ها موفق به مرتفع کردن بخشی از این کمبودها شده‌ایم.

فعال‌سازی ۴۵۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به فعال‌سازی و تأمین مالی ۴۵۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی افزود: بهره‌برداری از ۳ کیلومتر جاده شناگاه که تا پیش از نوروز خدمات روشنایی آن نیز به پایان می‌رسد، بخشی از این اقدامات است.

به گفته وی افزایش دو برابری ظرفیت‌های سرویس‌های بهداشتی از ۹۴ به ۱۸۸ چشمه و استقرار ۲۴ چشمه پرتابل در مناطق مسافرپذیر بخش دیگری از تلاش‌های این سازمان درراستای افزایش رضایتمندی گردشگران است.

مقدم خاطرنشان کرد: افزودن ۵ هکتار به ظرفیت کمپ پارک‌های موقت، برنامه‌ریزی برای انتقال بار ترافیکی به مناطق کمتر گردشگرپذیر، تطبیق سیما و منظر شهری برپایه اقلیم و فرهنگ بومی و فعال‌سازی ۷۰۰ مترمکعب تصفیه‌خانه در بخش مدیریت پساب‌ها و فاضلاب به‌عنوان یک خواسته مهم گردشگران از دیگر اقدامات این منطقه در حوزه تأمین زیرساخت‌های خدماتی موردنیاز مسافران بوده است.

حل مشکل سوخت با همکاری اعضای شورای تأمین

در ادامه این جلسه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: یکی از مشکلات احصا شده در حوزه کمبود سوخت بود که با همکاری اعضای شورای تأمین در تلاش برای رفع این چالش هستیم.

وی به پهناور بودن استان و فاصله بیش از ۸۵۰ کیلومتری چابهار تا شمالی‌ترین نقطه استان اشاره کرد و گفت: به دلیل کمبود ناوگان هوایی و بالا بودن هزینه پروازها، استقبال از سفرهای خودرویی بالاست و کمبود سوخت موضوعی است که به توجه بیشتری نیاز دارد.

افزایش زیرساخت‌های گردشگرپذیری در چابهار

مقدم همچنین تلاش برای تهیه بسته‌های ارزان سفر را یکی از اقدامات مورد تأکید ستاد خدمات اجرایی سفر منطقه آزاد چابهار عنوان کرد و ادامه داد: افزایش ایرلاین های فعال از ۸ به ۱۴ یکی از پیشرفت‌های ما در حوزه افزایش ظرفیت پذیرش گردشگر بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: با توسعه صورت گرفته در حال حاضر ظرفیت پذیرش مسافر در حوزه پروازی به ۴۴ هزار نفر در ماه رسیده که نسبت به سال گذشته ظرفیت ما را دو برابر کرده است.

وی تعداد تخت‌های اقامتی سطح شهرستان را ۱۷۰۰ تخت عنوان کرد و گفت: شناسنامه‌دار کردن فضاهای محلی یکی از اقدامات معاونت فرهنگی و گردشگری ما برای رفع مشکل کمبود تخت است که با توجه به فرهنگ میهمان‌نوازی ساکنان چابهار موضوعی حل شده است و در این بخش کمبودی نداریم.

 مقدم همچنین از افزودن ۸۰۰ تخت موقت اقامتی به‌منظور خدمات بهتر به گردشگران نوروزی خبر داد و تأکید کرد: برای فراهم کردن محیطی مفرح، منطقه آزاد چابهار برنامه‌هایی در قالب جشن رمضان، با توجه به فرهنگ و ادبیات بومی منطقه طراحی کرده‌اند تا خاطره‌ای خوب برای گردشگران نوروزی به یادگار بماند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان با اشاره به برپایی بازارچه‌های افطار برای میزبانی از گردشگران گفت: طراحی فضاهایی به‌صورت سیاه‌چادر برای ارائه بسته‌های فرهنگی عفاف و حجاب و معرفی سنت‌های بومی این منطقه از دیگر برنامه‌های ما برای استقبال و میزبانی از گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ است.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید