هشدار قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم به مهمانان‌ نوروزی؛

سوار شناورهای غیرمجاز نشوید

سوار شناورهای غیرمجاز نشوید
کدخبر : 52159

قائم‌ مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: میهمانان و گردشگران در سفر به جزیره قشم از سوار شدن به شناورهای غیرمجاز و ورود به دریا در مناطق هشدار داده‌شده، خودداری کنند.

حجت‌الاسلام محمد سعید آخوندی در دیدار با ناجیان جزیره قشم با اعلام این مطلب، اظهار داشت: برای حفظ جان مردم از فعالیت شناورهای غیرمجاز  با حمایت کامل دستگاه قضا پیشگیری خواهد شد و انتظار داریم میهمانان و گردشگران هم موارد تخلف را از طریق تلفن ۳۵۲۵۲۰۰۰ با پیش شماره ۰۷۶ به ستاد اجرایی خدمات سفر قشم اعلام کنند.

وی با اظهار تاسف از  اینکه ۹ تن از هموطنان سال گذشته در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز ۱۴۰۱ با ورود به دریا در مکان‌های غیرمجاز و استفاده از شناورهایی که مجوز فعالیت نداشتند، جان خود را از دست دادند، افزود: امسال برای نخستین باربا هدف  حفظ جان مردم، ۳۰ ناجی غریق از هفت استان کشور در سواحل مختلف از جمله سینما دریا، پارک زیتون، آفتاب ۲، جزایر ناز، سوزا و کمپ هامون مستقر شده‌اند.

به گفته قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، شناورهای ناوتیپ ۱۱۲ ذوالفقار و اداره بنادر هم تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت شیفتی، آب‌های سواحل زیبای جزیره قشم را با هدف سلامت جان مردم تحت کنترل خواهند داشت.

او تصریح کرد: برای پیشگیری از خطر جان باختن‌ هموطنان، تابلوهای هشدار دهنده در سواحل و مکان‌هایی که سفره‌ماهی‌ها حضور دارند، نصب شده است و از مردم انتظار داریم در ساعات طوفانی دریا و مواج بودن آب‌های خلیج فارس، به هیچ وجه وارد دریا نشوند.

ناجیان حاضر در این‌ نشست هم آمادگی خود را برای کمک به سلامت کامل سفر گردشگران به ویژه در زمینه ورزش‌های دریایی اعلام داشتند.

در پایان نیز ناجیان غریق حاضر در این جلسه پس از عبور از زیر قرآن کریم، جهت استقرار در نقاط و ایستگاه های امدادی نجات غریق پیش بینی شده در نقاط مختلف جزیره، عازم شدند.

شایان ذکر است؛ در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز گذشته (۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱) تعداد ۲۴ نفر از مردم‌ نقاط مختلف کشورمان به دلیل بی‌توجهی به علائم هشدار دهنده در محدوده آب‌های خلیج فارس در بخش جزیره قشم غرق شدند که با تلاش ناجیان غریق ۱۵ نفر آنان‌ جان به سلامت بردند و متاسفانه ۹ نفر هم جان خود را از دست دادند.

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان‌ منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید