با هدف پاسداشت فرهنگ بومی و میراث ناملموس جزیره صورت گرفت؛

ساخت بازی فکری دریانوردان قشم

ساخت بازی فکری دریانوردان قشم
کدخبر : 52866

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از ساخت بازی فکری دریانوردان قشم با هدف پاسداشت فرهنگ بومی و میراث ناملموس جزیره در قشم خبر داد.

ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: این بازی رومیزی و فکری حاوی محتوای بومی و محلی است که قصد دارد علاقمندان به این دسته از بازی ها را با فرهنگ محلی و میراث نا ملموس جزیره آشنا کند.

وی به ظرفیت های دیگر این بازی اشاره کرد و افزود: بازی فکری دریانوردان قشم به معرفی بنادر ایرانی خلیج فارس پرداخته و مکان های گردشگری  و آداب و رسوم این مناطق را درقالب بازی به مخاطب ارائه می دهد.

به گفته زارعی، معرفی چهار جزیره هرمز، لارک، هنگام و قشم و داشته های این جزایر در محتوای این بازی از دیگر مزیت های آن در چارچوب معرفی ارزش های میراثی جزایر خلیج فارس است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در پایان یادآور شد: این بازی با اخذ مجوز از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شورای نظارت بر اسباب بازی در نوروز رونمایی و هم اکنون وارد چرخه تولید انبوه شده است.

شایان ذکر است که این بازی در استارتاپ بازی پدیا و استودیو نوآوری شهری شتابدهنده ماموت با طراحی آرش اسلامی و مدیریت فنی و هنری نوید فلاحت، طراحی و تولید شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: