عسکرپور عضو هیات مدیره بانک مسکن خبر داد:

افزایش سرمایه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن به ثبت رسید

افزایش سرمایه ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن به ثبت رسید
کدخبر : 53401

عسکرپور عضو هیات مدیره بانک مسکن از افزایش سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی این بانک خبر داد.

صابر عسکرپور با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن به ثبت رسیده است، گفت: این افزایش سرمایه بر اساس بند (د) تبصره (18) قانون بودجه سال 1401 کل کشور برای بانک‌های دولتی از محل فروش سهام و سهم‌الشرکه دولت ایجاد شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به ابلاغ مصوبه هیات محترم وزیران در اوایل دی‌ماه سال گذشته و برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده بانک مسکن و انجام اقدامات قانونی، بانک موفق به ثبت افزایش سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی در تاریخ 23/12/1401 نزد اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تهران شد.

عسکرپور ضمن بیان تاثیرات مثبت افزایش سرمایه یاد شده بر بهبود ساختار مالی و شاخص‌های سلامت بانکی از جمله نسبت کفایت سرمایه؛ تقویت بنیه مالی بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی بخش مسکن و ساختمان کشور از طریق افزایش سرمایه سنواتی را ضروری دانسته و این موضوع را عاملی جهت رونق بخش مسکن و ساختمان کشور عنوان کرد.

معاون مدیرعامل در امورمالی بانک مسکن با بیان اینکه افزایش سرمایه این بانک،سبب رونق ساخت‌وساز می‌شود، افزود: با توجه به برنامه‌های بانک مسکن به‌خصوص در طرح نهضت ملی مسکن و سایر پروژه‌هایی که در بخش مسکن در کشور در حال اجراست، افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی این بانک می‌تواند علاوه بر افزایش کفایت سرمایه و بهبود اعتبار آن نزد مردم برای رونق ساخت مسکن در کشور بسیار اثرگذار باشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کردکه با برنامه ریزی صحیح و تلاش تمامی کارکنان در بخش های مختلف صف و ستاد از طریق تجهیز منابع و مصرف بهینه آن؛با هدف متعادل شدن نرخ بهای تمام شده پول و نرخ بازدهی مصارف،وضعیت نسبت های ملی حفظ و تقویت شود.

هیبنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: