ضمانت حواله‌های ارزی قطعه‌سازان توسط ایران‌خودرو

عظیمی: تامین مالی برای تحقق هدف تولید در دستور کار ایران‌خودرو

عظیمی: تامین مالی برای تحقق هدف تولید در دستور کار ایران‌خودرو
کدخبر : 53625

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو تامین منابع مالی را مسیر اصلی در تحقق هدف تولید امسال دانست و تصریح کرد: نظام بانکی و به ویژه بانک تجارت همواره در تنگناها پشتیبان تولید ایران‌خودرو بوده است.

علیمردان عظیمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری ایران‌خودرو، ساپکو و بانک تجارت به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو، خودروسازی را صنعتی پیش‌ران در کشور توصیف کرد و با اشاره به اهمیت و تاثیر آن در شاخص‌های کلان اقتصاد کشور، گفت: در شرایط تحریم‌های بین‌المللی این صنعت نسبت به سایر صنایع و بخش‌ها شرایط بهتری داشته و توانسته با وجود تنگناهای فراوان به تولید ادامه دهد.

عظیمی تولید بدون اتکا به منابع خارجی، توسعه محصولات و ایجاد اشتغال پایدار را از جمله مزایای صنعت خودرو کشور برشمرد و گفت: حمایت‌هایی که بانک‌ها و به خصوص بانک تجارت از ایران‌خودرو در زمینه تامین نقدینگی می‌کنند در مسیر تولید و اشتغال به کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های توسعه‌ای متعددی به‌ویژه در کاهش مصرف سوخت خودروها و جلوگیری از هدررفت منابع انرژی و کاهش آلاینده‌ها در دست اجراست که تامین نقدینگی می‌تواند به تحقق هر چه زودتر آن کمک کند.

وی ضمن قدردانی از بانک تجارت، تصریح کرد: تعامل و همدلی میان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور برای عبور از مشکلات و موانع ضروری است و دستاورد آن اتحاد در کشور و ایجاد منافع اقتصادی برای مردم خواهد بود.

گفتنی است، تفاهم‌نامه سه جانبه میان ایران‌خودرو، ساپکو و بانک تجارت به منظور انجام حواله‌های ارزی و تامین مواد اولیه وارداتی قطعه‌سازانی که قطعات مورد نیاز ایران‌خودرو را تامین می‌کنند و از طریق بانک تجارت ثبت سفارش می‌کنند به امضا رسید. طبق این تفاهم‌نامه، قطعه‌سازان توسط ساپکو به بانک تجارت معرفی و حواله ارزی آنان با ضمانت ایران‌خودرو توسط این بانک صادر خواهد شد.

ایکوپرس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: