منطقه آزاد ماکو/

آئین تجلیل از کارگران نمونه منطقه آزاد ماکو برگزار شد

آئین تجلیل از کارگران نمونه منطقه آزاد ماکو برگزار شد
کدخبر : 54277

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و معاونین ،‌امام جمعه ماکو ، فرمانداران شهرستان های ماکو و شوط و جمعی از کارگران منطقه آزاد ماکو، آئین تجلیل از کارگران منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

امام جمعه شهرستان ماکو در این آئین ضمن تبریک روز شوراها، روز کار و کارگر و هفته معلم با اشاره به آیه قرآن کریم “لَیْسَ لِلْإِنْسانِ إِلَّا ما سَعى‌” گفت: دیدگاه قرآن کریم و سیره عملی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در خصوص کار و تلاش و کسب روزی حلال به عنوان عبادت مطرح شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی با اشاره به اینکه از منظر اسلام کارفرمایان باید دسترنج کارگران را به موقع و کامل پرذاخت کنند افزود: همچنین از دیدگاه سیره عملی پیامبر اکرم (ص) همه کارگران در هرکاری که مشغول فعالیت هستند باید کار را با کیفیت مطلوب انجام دهند واخلاق کاری و حرفه ای را رعایت نمایند.

فرماندار شهرستان ماکو نیز در این آئین گفت: یکی از مهم‌ترین نقش‌ها در حوزه تولید و اقتصاد را کارگران به عنوان پایه‌های اصلی تولید و اقتصاد کشور ایفا می‌کنند.

نادر کاظمی با تاکید بر مهارت آموزی نیروهای انسانی و کارگری گفت: باید از واحدهایی و مراکزی که در خصوص تخصصی کردن و مهارت آموزی کارگران تلاش می کنند حمایت کرد.

وی اضافه کرد: مراجع ذی صلاح باید به مشکلات کارگران و  کارفرمایان بصورت جدی رسیدگی کنند و در خصوص قراردادهای کارگری و اعمال آن نظارت صورت گیرد.

رئیس دادگستری شهرستان شوط در آئین تجلیل از کارگران منطقه آزاد ماکو با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) گفت: هرکسی که برای تامین معاش خانواده خود تلاش می کند همچون کسی است که در راه دین خدا جهاد کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس نژاد افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه به قشر کارگر داشته و قرآن کریم و دین مبین اسلام ارزش ویژه ای به کار و تلاش دارد.

وی خاطرنشان ساخت: کارگران با تلاش خود می توانند در مسیر توسعه،‌آبادی و ترقی کشور نقش مستقیم ایفا کنند.

فرماندار شهرستان شوط نیز در این جلسه گفت: کلیه کارگران دغدغه شغلی دارند و امنیت شغلی آنان همواره مورد تهدید است.

شهروز بابازاده با بیان اینکه واحدهای صنعتی مطابق قرارداد با کارگران رفتار نمی کنند افزود: با برنامه ریزی باید  و ایجاد شرایط مناسب، نماینده کارگران و کارفرمایان مشخص شود

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی نیاز به نیروی ماهر دارند و باید برای آموزش و تامین نیروهای ماهر و کارآمد انسانی تلاش بیشتر کرد.

در این آئین از کارگران نمونه در واحدهای تولیدی منطقه آزاد ماکو تجلیل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: