در نشست مشترک مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و وزیر صنایع سوریه مطرح شد:

استقبال سوریه از خودروهای گروه سایپا

استقبال سوریه از خودروهای گروه سایپا
کدخبر : 54525

در حاشیه سفر دو روزه رئیس جمهور به سوریه، نشست مشترکی بین مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و وزیر صنایع سوریه برگزار شد. در این نشست از عرضه محصولات گروه سایپا در بازار این کشور استقبال و پیشنهاد شد که محصولات تجاری و کار گروه سایپا به سوریه صادر شود.

در یازدهمین سفر خارجی آیت‌الله رئیسی و نخستین سفر عالی‌ترین مقام اجرایی کشورمان پس از ۱۳ سال به سوریه در راستای تقویت روابط همسایگی، محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با وزیر صنایع سوریه دیدار و به منظور توسعه همکاری های خودرویی، نشست تخصصی برگزار کردند.

در این نشست در خصوص چگونگی بسط و توسعه بیش از پیش، همکاری های خودرویی دو کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، وزیر صنایع سوریه از حضور خودروسازان ایرانی و به خصوص گروه خودروسازی سایپا، در بازار این کشور استقبال و حمایت خود را از خودروهای حمل و نقل عمومی، الکتریکال و سایر خودروهای جدید اعلام کرد.

محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز با اشاره مختصر به سابقه حضور بیش از دو دهه گروه سایپا در بازار سوریه که نهایتا منجر به احداث کارخانه در بازار این کشور شد، خاطرنشان کرد: ورود به بحث مونتاژ خودروهای تجاری و کار در شرایط فعلی بازار سوریه می تواند از منظر اشتغالزایی، تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی برای این کشور بسیار راهگشا و موثر باشد.

او افزود: هم اکنون این امکان وجود دارد که گروه خودروسازی سایپا محصولات تجاری و کار خود را با ظرفیت های حمل بار مختلف در بازه نیم تن تا سه تن و کاربری های متعدد همچون حمل مواد غذایی، آتش نشانی، حمل زباله، بالابر و سایر کاربری ها با قیمت و کیفیت مناسب به بازار سوریه عرضه کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه نشست تخصصی با وزیر صنایع سوریه پیشنهاد داد که این کشور به توسعه زیرساخت حمل و نقل عمومی بیش از پیش توجه کند، بدین جهت گروه سایپا می تواند در تامین و تولید خودروهای تاکسی، ون، وانت، آمبولانس و .... به سوریه کمک قابل توجهی داشته باشد.

او خواستار کاهش تعرفه گمرکی کالاهای واسطه ای سوریه شد و تاکید کرد: در راستای توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش قیمت تمام شده کالاها، تعرفه گمرکی را می توان کاهش داد.

 مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خطاب به وزیر صنایع سوریه عنوان کرد: اتخاذ تصمیم های درست در توسعه ناوگان، اهمیت به سزایی دارد، بدین جهت توصیه می کنم سیاست ها به گونه ای باشد که تعداد خودروهای سواری افزایش پیدا نکند و سوریه به سمت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و توسعه زیرساخت های برود که طی سال های گذشته آسیب دیده است.

او با تاکید بر اینکه حرکت به سمت خودروهای تک سرنشین مشکلات آلایندگی، محیط زیست و ... را سبب می شود، گفت: بهتر است که تعرفه واردات خودروهای کامل به سوریه بیش از 100 درصد لحاظ شود تا ضمن توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، تولید خودرو در این کشور تقویت شود.

سایپانیوز

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: