بیمه سینا/

سودآوری؛ سرانجام دوازده ماه پرتلاطم بیمه سینا

سودآوری؛ سرانجام دوازده ماه پرتلاطم بیمه سینا
کدخبر : 54572

بیمه سینا، بهار 1402 را در حالی آغاز کرد که برنامه‌ریزی و اقدامات اصلاحی موجب بازگشت این شرکت به ریل اصلی و سود3.210 میلیارد ریالی شد.

در پایان سال 1400، بیمه سینا زیان 579 میلیارد تومانی را در عملکرد خود ثبت کرده بود، امّا در اسفند 1401 این زیان با برخی اصلاحات، تعدیل و بهینه سازی پرتفوی و تغییر الگوی فروش تبدیل به سود 3.210 میلیارد ریالی شود و نوید بخش دوران رونق و سودآوری برای سهامداران و ذینفعانش باشد.

براساس این گزارش، بیمه سینا در 12 ماه منتهی به اسفند 1401 به ازای هر سهم، ۵۴۷ ریال سود ساخت که این کاهش شدید زیان انباشه و سودآوری موجب شد تا در روزهای گذشته شاهد، روند صعودی قیمت و تشکیل صف سنگین خرید در سهم "وسین" باشیم .

گزارش و تحلیل های آماری بیمه سینا نشان می‌دهد که حق بیمه تولیدی یک ساله‌ی این شرکت با رشد 114 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به حدود 40 هزار میلیارد ریال رسیده است .

این گزارش می افزاید، بیمه سینا که در دوره مدیریتی جدید سعی در رعایت اصول حرفه ای و بهینه سازی ترکیب پرتفوی دارد، آمادگی خود را برای برداشتن گام های بلندتر در مسیر سودآوری نشان داد و با تقویت شبکه فروش و اصلاح رویه های گذشته، به اهداف از پیش تعیین شده خواهد رسید.

روابط عمومی و امور بین الملل بیمه سینا

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: