مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران :

ابلاغ تعرفه حق بیمه و ضوابط پوشش بیمه سلامت ایران در سال جاری

ابلاغ تعرفه حق بیمه و ضوابط پوشش بیمه سلامت ایران در سال جاری
کدخبر : 54676

مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران، از ابلاغ تعرفه حق بیمه و ضوابط پوشش بیمه سلامت ایران در سال جاری خبر داد.

حنان حاج محمودی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، در خصوص ابلاغ تعرفه حق بیمه و برخی ضوابط پوشش بیمه در سال 1402 گفت: حق سرانه پوشش بیمه درمانی در سال 1402 معادل مبلغ یک میلیون و یکصد و نود و شش هزار ریال به ازاء هر نفر در ماه و چهارده میلیون و سیصد و پنجاه و دو هزار ریال در سال تعیین می گردد. حق بیمه افراد تبعی 2 معادل حق بیمه سرانه مصوب خواهد بود.

  مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: شمول افراد تبعی 1 و 2 براساس ضوابط و مقررات مندرج در شیوه نامه صندوق بیمه کارکنان دولت و سایر اقشار خواهد بود.

 وی با بیان اینکه نحوه محاسبه حق بیمه دستگاههای اجرایی همانند سنوات قبل و بر پایه پرداخت سهم دولت از سوی خزانه برای این موسسات خواهد بود تصریح کرد: سهم بیمه شده بازنشستگان کشوری معادل 7‌/1 % حقوق محاسبه می گردد و سهم دولت و بیمه گزار این گروه در اعتبار مندرج در قانون بودجه در ردیف های مربوطه خواهد بود.

 حاج محمودی ادامه داد: دستگاه هایی که گروهی از بیمه شدگان آن تحت پوشش صندوق کشوری و گروهی تحت پوشش سایر صندوق های بازنشستگی می باشند، می بایست در دو موسسه مجزا نسبت به ارسال فایل و پرداخت حق بیمه اقدام نمایند، لذا مسئولیت شناسایی و طبقه بندی موسسات، به عهده ادارات کل استانی می باشد. ضمن اینکه واریز مستقیم حق بیمه بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری به حساب سازمان، در حال پیگیری می باشد.

 وی تاکید کرد: از ابتدای سال 1402 زوجین شاغل، بازنشسته و وظیفه بگیر، هر دو مشمول پرداخت حق بیمه درمان بر اساس ضوابط سازمان بوده و حق بیمه کسر شده از زوجین طی سنوات قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق قابل استرداد نمی باشد. ادارات کل استانی می بایست نسبت به شناسایی و پیگیری ارسال حق بیمه این گروه از بیمه شدگان اقدام لازم را بعمل آورند.

 مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پوشش بیمه فرزندان کارکنان دولت که مبتلا به بیماری های خاص و نادر می باشند، تا زمان اشتغال بکار یا ازدواج بصورت تبعی1 استمرار می یابد .

 حاج محمودی گفت: ساکنین شهرهای با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر که بر اساس آخرین تقسیمات مصوب وزارت کشور، طی سنوات مختلف به بالاتر از بیست هزار نفر رسیده اند، همچنین روستاهایی که به شهرهای با جمعیت بیش از بیست هزار نفر ملحق شده اند، تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار می گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: