فولاد خراسان

عزم جزم فولاد خراسان در غلبه بر مشکل تامین انرژی و افزایش تولید

عزم جزم فولاد خراسان در غلبه بر مشکل تامین انرژی و افزایش تولید
کدخبر : 55936

شقایق محبوبی زاده عملکرد مثبت فولاد خراسان دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲، نشان از عزم جزم بزرگترین فولادساز شرق کشور برای غلبه بر معضل تامین انرژی پایدار و افزایش تولید در سالجاری دارد. به گزارش فکر اقتصادی، اواخر سال ۱۴۰۱ فولاد خراسان ، بزرگترین مجتمع فولاد شرق ایران، شاهد تغییر و تحولات مدیریتی بود و عملکرد مثبت فولاد خراسان دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲، نشان از عزم جزم بزرگترین فولادساز شرق کشور برای غلبه بر معضل تامین انرژی پایدار و افزایش تولید در سالجاری دارد.

اواخر سال ۱۴۰۱ فولاد خراسان ، بزرگترین مجتمع فولاد شرق ایران، شاهد تغییر و تحولات مدیریتی بود و مدیرعاملی جوان، متخصص و خوش سابقه سکان مدیریت این مجموعه را در دست گرفت.

با وجود آن که ارزیابی شیوه مدیریت و توفیق یا عدم توفیق طهمورث جوانبخت مدیرعامل جدید فولاد خراسان در این فاصله زمانی اندک از تصدی وی بر مدیریت این مجتمع شتابزده و عجولانه است اما بررسی عملکرد این شرکت در ماه های ابتدایی سالجاری نشانه های مطلوبی از موفقیت جوانبخت در ایجاد تحرکی قابل توجه در این شرکت به نمایش می گذارد.

آمارهای تولید فولاد خراسان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ استخراج شده از سامانه کدال حاکیست این شرکت در تولید دو محصول مهم و استراتژیک زنجیره فولاد یعنی گندله و آهن اسفنجی رشد قابل توجهی داشته و افق روشنی طی ماه های آینده در پیش دارد.

بررسی آمار تولید محصول گندله در مجتمع فولاد خراسان نشان می دهد این شرکت در اردیبهشت ماه سال جاری موفق به تولید۲۰۸ هزار و ۹۵۶ تن گندله شده است. این میزان تولید از افزایش ۵۷ درصدی تولید گندله در این مجتمع نسبت بهفروردین‌ماه ۱۴۰۲ خبر می دهد که جهش تولید این محصول را در ماه دوم بهار امسال به نمایش می گذارد. اشاره به این نکته نیز ضروریست که تولید گندله در بزرگترین فولادساز شرق ایراندر اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، حدود ۱.۴ درصد بیش از دوره زمانیمشابه سال ۱۴۰۱ بوده است.

همچنین بر اساس آمارهای منتشر شده در سامانه کدال تولیدمحصول مهم دیگر زنجیره فولاد یعنی آهن اسفنجی نیز درشرکت فولاد خراسان طی اردیبهشت ماه امسال افزایش شایان توجهی داشته است. میزان تولید این محصول در ماه دوم بهار امسال به ۱۴۰ هزار و ۹۳۳ تن رسیده که این میزان تولید افزایش ۲۵ درصدی آهن اسفنجی را نسبت به فروردینسالجاری و رشد ۴ درصدی تولید این محصول را نسبت بهاردیبهشت سال گذشته به نمایش می گذارد.

محصول فولادی مهم دیگری که در فولاد خراسان شاهد افزایش تولید آن در اردیبهشت امسال بوده ایم میلگرد بوده است. میزان این محصول در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ به ۵۷ هزار و ۶۷۸ تنرسیده که رشد ۲۴ درصدی نسبت به ماه قبل نشان می ‌دهد و تولید این محصولات فولادی در این شرکت ۵ درصد بیش ازدوره زمانی مشابه سال گذشته بوده است.

فولاد خراسان علاوه بر تولید در حوزه فروش نیز توفیق قابل قبولی داشته و درآمد فروش محصولات این شرکت در اردیبهشتماه سالجاری به ۱۱۰۳ میلیارد تومان رسیده است. این میزان فروش جهش ۸۷ درصدی را نسبت به فروش فروردین ماه سالجاری و رشد ۱۵ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل به نمایش می گذارد.

طهمورث جوانبخت مدیرعامل فولاد خراسان با اتکا به این عملکرد در ماه های ابتدایی سالجاری حرکت خود را به سوی رکوردشکنی در تولید و فروش آغاز کرده و در اظهارات اخیر خود نیز ضمن اشاره به معضل تامین انرژی پایدار برای این مجتمع، بر تلاش و برنامه ریزی برای حل این معضل و افزایش حداکثری تولید این شرکت تاکید کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید