شبکه برق ایران

در هفته جاری تقاضای مصرف برق از مرز 70 هزار مگاوات عبور خواهد کرد

در هفته جاری تقاضای مصرف برق از مرز 70 هزار مگاوات عبور خواهد کرد
کدخبر : 56441

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت : تقاضای مصرف برق کشور در هفته جاری از مرز 70 هزار مگاوات عبور خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به افزایش چشمگیر دما در اکثر نقاط کشور گفت : بر اساس پیش بینی سارمان هواشناسی هفته گرمی پیش رو خواهیم داشت و بالطبع میزان نیاز مصرف برق کشور نیز بر اساس پیش بینی مرکز ملی راهبری شبکه برق به بالاتر از 70 هزار مگاوات خواهد رسید که عدد بسیار بزرگی است .

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، میانگین دمای اکثر نقاط کشور تا 1/8 درجه در هفته آتی نسبت به هفته گذشته افزایش خواهد داشت و به 40/3 درجه خواهد رسید گفت : در هفته جاری در اکثر نقاط کشور به خصوص در مناطق جنوبی با افزایش دمای بی سابقه ای مواجه هستیم که بالطبع میزان استفاده از وسایل سرمایشی هم افزایشی خواهد شد و در نتیجه میزان تقاضای مصرف برق فراتر از 70 هزار مگاوات خواهد رسید.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه در هفته پیش رو تداوم و ماندگاری هوای گرم موجب افزایش مصرف برق و‌درنتیجه افزایش بار شبکه و فشار مضاعف به نیروگاهها و شبکه های برق میشود از کلیه هموطنان درخواست کرد جهت تامین برق مطمئن و پایدار برای کلیه مشترکین خانگی ، صنعتی و کشاورزی در ساعات اوج مصرف که از ساعت 11 تا 17 و ۲۰ تا ۲۳ میباشد از استفاده وسایل برقی پر مصرف اجتناب نمایند . همچنین برای سپری شدن باقیمانده روزهای گرم تابستان دمای کولرهای گازی خود را روی عدد 24 تنظیم و یا از دور کند کولرهای آبی استفاده نمایند و از روشنایی طبیعی در ساعات اوج مصرف روز بهره برداری نمایند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه کلیه مشترکان خانگی در سراسر کشور با انجام راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق که به آنها اشاره شد می توانند ازدریافت قبوض سنگین جلوگیری نمایند گفت : در حال حاضر از میان صورتحسابهای قرائت شده قبض برق 15 درصد از مشترکان خانگی صفر و یا بستانکار شده یعنی مشمول پاداش صرفه جویی شده اند .

سخنگوی صنعت برق ضمن تشکر از هموطنانی که در این طرح شرکت کردند از دیگر مشترکان خانگی به خصوص پر مصرفها هم که تاکنون به این طرح نپیوستند گفت : مشارکت هر چه بیشتر مردم در طرح پرداخت پاداش صرفه جویی و استفاده بهینه و صحیح مصرف برق این فرصت را به همگان خواهد دادتا با اندکی کاهش مصرف برق، از فرصت برخورداری از پاداشهای صرفه جویی نیز بهره مند گردند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: