منطقه آزاد کیش

تلاش برای رفع مشکل سوخت صیادان و کلوپداران کیش

تلاش برای رفع مشکل سوخت صیادان و کلوپداران کیش
کدخبر : 56480

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش از مساعدت و همکاری مسوولان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و شیلات هرمزگان در جهت رفع مشکل سوخت شناورهای صیادی و گردشگری کیش خبر داد.

نشست تخصصی رفع مشکل تامین سوخت قایق‌ها و شناورهای صیادی و گردشگری با حضور مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و مقامات استانی شیلات و حوزه‌های ذیربط در تامین سوخت و ثبت شناور برگزار شد.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با توجه به لزوم تامین سوخت شناورهای صیادی و گردشگری و دغدغه مسوولان استانی در خصوص جلوگیری از قاچاق سوخت، این نشست در پی رایزنی و جلسات متناوب با استاندار استان هرمزگان، برگزار و نتایج مثبت حاصل از تصمیمات آن به رفع مشکل سوخت و موانع ثبت شناورها و ساماندهی قایق‌ها و شناورهای صیادی کمک خواهد کرد.

سعید پورزادی تاکیدکرد: در این نشست مشکلات سوخت و ساماندهی شناورهای صیادی و تفریحی با حضور احمد سالاری فر مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان و مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان و برخی از اعضاء تعاونی های صیادی و جامعه کلوپداران کیش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است 74 قایق بنزینی، 6 قایق دیزلی و 52 لنج دارای مجوز مشغول به صید آبزیان در جزیره کیش هستند.

پورزادی افزود: در این نشست موانع و تسهیل ثبت شناورهای تفریحی با بهزاد حاتمی رییس اداره بازرسی و ثبت شناورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بررسی و مقرر شد مالکان شناورهای تفریحی نسبت به ثبت شناور خود اقدام کنند تا به نوبه آن مشکل سوخت آنان رفع شود.

گفتنی است 250 فروند شناور تفریحی در جزیره کیش وجود دارد که از این تعداد فقط43 فروند به ثبت رسیده اند.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، توسعه جایگاه های سوخت در بخش مارینا و دریایی را از جمله تصمیمات اتخاذ شده در این نشست عنوان کرد و افزود: مقرر شد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان مجوزات جایگاه های سوخت را بر اساس درخواست سازمان منطقه آزاد کیش یا متقاضیان سرمایه گذاری در این حوزه صادر کند.

پورزادی با اشاره به تقاهم نامه منعقدشده با سازمان بنادر و دریانوردی، از تجهیز انبار مقابله با آلودگی نفتی در کیش به ارزش 15 میلیارد تومان از سوی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و افزود: این انبار توسط سازمان منطقه آزاد کیش در اختیار سازمان مذکور قرار گرفته است و در آینده نزدیک نیروی انسانی متخصص و تجهیزات شناوری به این مجموعه اضافه و دغدغه آلودگی محیط زیست در جزیره کیش رفع می شود.

وی با بیان این که از سوی سازمان شیلات، جزیره کیش به عنوان پایلوت ماهیگیری با قلاب معرفی شده است؛ افزود: تشدید حفاظت دریایی در بحث تورریزی و صید غیرمجاز از سوی شیلات هرمزگان، توجه به آلودگی های زیست محیطی سواحل و مقابله با لکه های نفتی با استقرار کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی و ضابطه زدایی و تسهیل فرایندها در حوزه معیشتی صیادان و کلوپداران از سوی سازمان منطقه آزاد کیش از جمله مواردی بود که در این نشست طرفین بر انجام آن تاکید کردند.

گفتنی است مقرر شد به منظور اجرایی شدن تصمیمات این نشسست، جلساتی در قالب کارگروه تخصصی به تفکیک در حوزه های تخصصی ثبت شناورهای دریایی و سوخت برگزار شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: