بانک صادرات ایران

مزایده بزرگ املاک مازاد بانک صادرات ایران با مشوق‌های جدید

مزایده بزرگ املاک مازاد بانک صادرات ایران با مشوق‌های جدید
کدخبر : 56840

​مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: فروش املاک مازاد بانک‌ها به عنوان یکی از محوری‌ترین مباحث مورد توجه دولت، در بانک صادرات ایران نیز با مشوق‌های جدیدی برای خریداران و عملیاتی کردن الزامات قانونی دنبال می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سیدضیاء ایمانی همزمان با بازدید از ادارات کل تدارکات و املاک بر فروش اموال مازاد بانک بر اساس الزامات قانونی تاکید کرد و از برگزاری مزایده جدید با مشوق‌ها و ابزارهای مناسب برای تسهیل فروش اموال مازاد بانک خبر داد.

وی با اشاره به جایگاه مناسب بانک از نظر فروش املاک مازاد در شبکه بانکی، اظهار کرد: بانک صادرات ایران در مورد فروش املاک مازاد عملکرد قابل قبول و قابل دفاعی داشته و تا پایان سال طبق دستورالعمل بانک مرکزی در خصوص رعایت نسبت دارایی به سرمایه، فروش دارایی‌های مازاد را در دستور کار خود دارد  و با برنامه‌ریزی‌های جدی و اقدامات مهمی که در این زمینه صورت گرفته، این روند در ماه‌های پیش‌رو با سرعت بیشتری تداوم خواهد یافت.

وی از انجام مزایده بزرگ املاک بانک خبر داد و افزود: بانک صادرات ایران از ابتدای سال تاکنون با انجام 22 مزایده توانسته 36 رقبه ملک مازاد خود به ارزش بیش از 601 میلیارد ریال را به فروش برساند و با دریافت نتایج نهایی برخی اقدامات برای ارزش‌گذاری سراسری املاک، مزایده بزرگ املاک بانک در نیمه مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: همزمان با برگزاری این مزایده تلاش شده تا با استفاده از ابزارها و مشوق‌های مناسب از جمله فروش اقساطی و تعدیل املاک مازاد به وسیله عقد اقاله، ظرفیت‌های بهتری برای تسهیل در فروش و تعدیل املاک مازاد ایجاد و شرایط برای خریداران مناسب‌تر شود.

وی با یادآوری اینکه این بانک با برگزاری 109 مزایده فروش و سامان‌دهی املاک مازاد در سال 1401، موفق به فروش حدود 281 رقبه ملک به ارزش بیش از 12 هزار میلیارد ریال شده است، افزود: سال گذشته میزان تحقق اهداف بانک در این زمینه 59 درصد بیش از هدف تعیین شده بود.

ایمانی شرایط بازار و وضعیت خریداران و میزان تورم بخش مسکن را در فرآیند فروش املاک مازاد تاثیر‌گذار دانست و افزود: رویکرد عمومی بانک اجرای الزامات قانونی است و اصرار داریم که در این زمینه موفقیت‌های بیشتری در سال 1402 کسب کنیم.

ایمانی هدف‌گذاری برای تحقق بخش درآمد حاصل از فروش املاک مازاد، تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت، افزایش بهره‌وری و کنترل‌های داخلی از جمله بهینه‌سازی سامانه اموال منقول و بازنویسی سیستم جامع تدارکات را از برنامه‌های بانک در این حوزه عنوان کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: