مجری طرح تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه های امداد و نجات مناطق زغالدار خبر داد:

راه اندازی نخستین پایگاه امداد و نجات مناطق زغالدار تا پایان مهر

راه اندازی نخستین پایگاه امداد و نجات مناطق زغالدار تا پایان مهر
کدخبر : 57408

مجری طرح تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه های امداد و نجات مناطق زغالدار کشور از راه اندازی نخستین پایگاه امداد و نجات مناطق زغالدار کشور (منطقه زغال سنگ طبس) تا پایان مهر خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی ایمیدرو، پرهام خواجه پور با بیان این مطلب تصریح کرد: ایمیدرو با توجه به مخاطرات پیش روی فعالیت در معادن زغال سنگ، برنامه ریزی برای تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه های امداد و نجات در 3 منطقه زغالدار کشور (طبس، البرز مرکزی و کرمان) را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: پیشرفت طرح احداث پایگاه منطقه زغال سنگ طبس تا پایان خرداد از مرز 63 درصد گذشت و در حال حاضر، اقداماتی همچون نصب اسکلت ساختمان اداری، بتن ریزی ساختمان های درمانی و خدماتی، پد هلیکوپتر و ساختمان های جانبی در این پایگاه انجام شده است.

پیش بینی راه اندازی 3 پایگاه دیگر تا پایان 1403

مجری طرح تجهیز، بهسازی و ساخت پایگاه های امداد و نجات مناطق زغالدار کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای پایگاه های امداد و نجات دیگر این طرح گفت: پایگاه امداد و نجات زغال سنگ کرمان در مرحله بتن ریزی (فونداسیون) است و پیش بینی شده تا پایان سال 1403 راه اندازی شود.

وی ادامه داد: با توجه به پراکندگی معادن زغال سنگ استان مازندران، 2 منطقه (ناحیه سواد کوه و ناحیه چمستان آمل) برای احداث پایگاه امداد و نجات در نظر گرفته شد. اکنون پایگاه چمستان در حال نصب کانکس است. پایان ساخت این 2 پایگاه نیز اسفند سال جاری است.

خریداری کل تجهیزات داخلی و خارجی

خواجه پور با اشاره به روند خرید و تحویل تجهیزات مورد نیاز پایگاه های امداد و نجات مناطق زغال دار اظهار داشت: کل تجهیزات داخلی و اروپایی مورد نیاز، خریداری و تحویل پایگاه ها شده و بقیه تجهیزات تا پایان مهر امسال دریافت و بین پایگاه های امداد و نجات توزیع می شود.

وی ادامه داد: بودجه خرید 16 ماشین آتش نشانی، آمبولانس و امداد برای پایگاه های امداد و نجات تخصیص داده شده و قرار است مناقصه خرید آن، تا پایان آبان انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید