گروه مپنا

ارسال تجهیزات نخستین نیروگاه موبایل دو تریلر مپنا به سایت پرند

ارسال تجهیزات نخستین نیروگاه موبایل دو تریلر مپنا به سایت پرند
کدخبر : 57472

تجهیزات نخستین واحد نیروگاه موبایل دو تریلی مپنا (نیروگاه متحرک) به عنوان اولین نیروگاه موبایل که تمامی تجهیزات آن به صورت کامل و همزمان در گروه مپنا ساخته شده، به نیروگاه پرند اعزام و آماده راه‌اندازی و بهره‌برداری شد. ​

با تلاش متخصصان گروه مپنا، تجهیزات نخستین واحد نیروگاه موبایل دو تریلی مپنا در قالب پروژه تحقیقاتی و توسعه‌ای در فازهای طراحی – مهندسی و تأمین و تولید به ثمر نشست و تجهیزات مربوطه به نیروگاه پرند اعزام شد تا پس از نصب و راه‌اندازی، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نیروگاه موبایل دو تریلر مپنا MGT-30mobile با قابلیت تولید توان 25 مگاوات و حمل و نقل، نصب و راه‌اندازی سریع، دارای کاربردهای متنوعی در تولید توان پراکنده، پایداری شبکه و همچنین تأمین برق در شرایط بحرانی و اضطراری مانند حوادث و بلایای طبیعی و تأمین برق مراکز صنعتی مانند صنایع نفت و گاز و فولاد است.

این نیروگاه که از توربین (2) MGT-30 استفاده می‎کند و می‌توان آن را در زمان تقریبی یک هفته (پس از آماده سازی سایت)، نصب و راه‌ اندازی کرد، تنها بر روی دو تریلر نصب شده و به راحتی امکان حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی را دارد.

تمامی مراحل طراحی، مهندسی، تأمین و تولید تجهیزات این محصول فناورانه توسط متخصصان این مجموعه در شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس)، مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و سایر شرکت‌ها و زیرمجموعه‌های گروه صنعتی مپنا به ثمر رسیده است.

سرعت و سهولت بسیار بالا در جابجایی، نصب و راه‌اندازی سریع، تعداد تریلرهای کم در قیاس با محصولات مشابه در این توان تولیدی و ابعاد و اوزان کم، از ویژگی‌های برجسته و قابل توجه این محصولِ توسعه‌ای و نوآورانه است که آن را قابل رقابت با محصولات مشابه روز دنیا می‌کند.

این پروژه، اولین ساختگاه نیروگاهی و موبایل گروه مپناست که کلیه تجهیزات آن به صورت کامل و همزمان و در قالب ساختگاه نیروگاهی موبایل در شرکت‌های گروه مپنا طراحی، تأمین و اجرا شده است.

شایان ذکر است، نیروگاه موبایل، تجربه ارزشمندی از فرآیندهای طراحی – مهندسی، تأمین و تولید در این حوزه را در بر داشته و می‌تواند گام موثری در رشد و توسعه محصولات و خدمات آتی در گروه مپنا باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید