منطقه آزاد ماکو

چهار مزیت ماکو نسبت به سایر مناطق آزاد کشور / ۱۱۰ بسته، آماده برای سرمایه گذاری است

چهار مزیت ماکو نسبت به سایر مناطق آزاد کشور / ۱۱۰ بسته، آماده برای سرمایه گذاری است
کدخبر : 57911

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو با اشاره به چهار مزیت این منطقه نسبت به مناطق آزاد کشور، گفت: لجستیک ترانزیت تجارت، معادن، امنیت غذایی و توسعه تولید محصولات آبزیان و کشاورزی و ایجاد باغ های مدرن، مزایایی است که جاذبه‌های بسیاری را فراهم می کند و همسایگی با ارس نیز می تواند شرایط را برای تبدیل شدن آن به قطب گردشگری فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو «حسین گروسی» امروز (سه شنبه) در نشست خبری و آئین تجلیل از خبرنگاران ملی و خارجی  با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو جوانترین محدوده اقتصادی تجاری محسوب می شود، اظهار داشت: این محدوده ۱۰ سال از آغاز فعالیتش می گذرد و نباید با مناطق آزاد بین المللی جهان مقایسه شود که بدون تحریم، محدودیت و زیرساخت‌های مدرن به دستاوردهای بسیاری دست یافته است.

وی با اشاره به بسته های پیشنهادی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد، گفت: تاکنون منطقه آزاد ماکو ۱۱۰ بسته پیشنهادی برای سرمایه گذاری معرفی کرده است تا تجار به سرعت و بدون گذر از مراحل اداری بتوانند به سرمایه‌گذاری بپردازند.

گروسی با اشاره به همسایگی ماکو با ترکیه، تصریح کرد: تردد خودرو از ۷۰۰ دستگاه در روز به روزانه یک هزار و ۷۰۰ دستگاه با ترکیه ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو همچنین با اشاره به برنامه ایجاد بازارچه مرزی بین دو کشور، افزود: با فراهم کردن شرایط در بازارچه «ساری سو»، محصولات مشترک دو کشور از جمله در زمینه پوشاک و نساجی قابلیت تبادل خواهد داشت و در این زمینه تفاهم‌نامه ها به زودی امضا خواهد شد.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم بر توسعه و افزایش دستاوردهای مناطق آزاد اهتمام دارد تا بر اقتصاد ملی تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

گروسی با بیان اینکه بودجه مناطق آزاد به صورت درآمد- هزینه تامین می شود، تصریح کرد: مناطق ماکو و ارس نمونه بارز اقتصاد مقاومتی هستند، اما تاکنون به صورت مناسب به عنوان فرصت برای کشور معرفی نشده اند.

وی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد بر اقتصاد ملی تاثیر می گذارند، خاطرنشان کرد: این محدوده ها به منظور توسعه اقتصاد غیرنفتی راه اندازی شدند و الگوی مناسبی است که در جهان نیز در حال گسترش است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: