فولاد چهارمحال وبختیاری

پیشرفت و تعالی فولاد سفیددشت زیر چتر بزرگترین فولادساز کشور

پیشرفت و تعالی فولاد سفیددشت زیر چتر بزرگترین فولادساز کشور
کدخبر : 58310

در تقویم رویدادهای شرکت فولاد مبارکه از ۲۸ مردادماه به عنوان سالروز پیوستن شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال وبختیاری به گروه فولاد مبارکه یاد شده است.

شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری با نام طرح فولاد چهارمحال وبختیاری، یکی از ۷ طرح شرکت ملی فولاد بود که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۶ آغاز شد. پس از گذشت حدود ۷ سال و در ِراستای سیاست دولت وقت مبنی بر واگذاری این طرح ها به بخش خصوصی، به منظور تسریع در عملیات راه اندازی و بهره برداری، ۶۵ درصد از سهام فولاد آن در مالکیت شرکت فولاد مبارکه قرار گرفت و شرکت جدید(فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) رسما به جمع گروه فولاد مبارکه پیوست.

در ماه های ابتدایی واگذاری طرح به شرکت فولاد مبارکه و با حمایت های فنی و مالی این شرکت، عملیات ساخت و نصب تجهیزات در بزرگترین واحد صنعتی استان سرعت گرفت و راه اندازی واحد احیا مستقیم این مجتمع به عنوان نخستین واحد تولیدی در میان طرح های هفت گانه استانی گواه این مدعاست.

با بهره گیری از تجارب موفق شرکت فولاد مبارکه در عرصه تولید و بهره برداری، واحد احیا مستقیم  فولاد سفیددشت در مدت زمان کوتاهی به ظرفیت نامی دست یافت و موفق به ثبت رکوردهای متعدد روزانه و ماهانه در تولید آهن اسفنجی گردید.همچنین راه اندازی واحد تولید گازهای صنعتی، اجرای عملیات نخستین قوس و تولید نخستین ذوب در کوره فولادسازی، کسب مقام نخست در بین طرح های فولاد استانی از سوی ایمیدرو و کسب تقدیرنامه دوستاره در جایزه ملی تعالی سازمانی از دیگر موفقیت های شرکت فولاد سفیددشت در ماه های اخیر بوده است.  ازآنجا که راهبرد شرکت فولاد مبارکه، توسعه و تعالی روزافزون صنعت فولاد، به خصوص در شرکت های زیرمجموعه خود است، این شرکت به عنوان سهامدار عمده، همواره از پیشبرد طرح های توسعه بزرگترین واحد صنعتی استان حمایت کرده و تخصیص بخش عمده سود سالانه در جهت تسریع عملیات اجرایی پروژه های توسعه در این شرکت گواه این امر است.

فولاد سفید دشت

شرکت فولاد مبارکه علاوه بر حمایت های مالی به شرکت، هیچگاه پشتیبانی های فنی خود را از این شرکت جوان دریغ نداشته و تولید تجمعی بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و دستیابی به ظرفیت نامی واحد احیا مستقیم در سه سال متوالی ۱۳۹۹ ،۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ از نتایج این پشتیبانی هاست. همچنین کمک های مجتمع فولاد مبارکه در راستای تأمین پایدار مواد اولیه و فروش محصول واحد احیا مستقیم فولاد سفیددشت، مشارکت در فرایند استخدام، برگزاری دوره های آموزش بدو استخدام کارکنان جدید و همچنین انتقال تجارب ارزشمند در راستای راه اندازی واحد فولادسازی غیرقابل انکار است.

اکنون و در آستانه نهمین سال روز پیوستن بزرگترین واحد صنعتی استان چهارمحال و بختیاری به بزرگترین فولادساز کشور، امید می رود همچون گذشته با تلاش و کوشش این شرکت و در سایه حمایت های جامع و همه جانبه گروه فولاد مبارکه، تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری کامل از واحد ذوب و ریخته گری این مجموعه باشیم تا همانند واحد احیا مستقیم، افتخار بهره برداری از نخستین واحد تولید شمش فولادی در بین طرح های فولاد استانی نیز به نام شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری ثبت گردد

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: