سازمان بیمه سلامت ایران

حمایت سازمان بیمه سلامت از خانواده دارای فرزندان چهار قلو

حمایت سازمان بیمه سلامت از خانواده دارای فرزندان چهار قلو
کدخبر : 59077

سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان بیمه سلامت ایران از خانواده دارای فرزندان چهار قلو حمایت می کند.

به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، محسن عزیزی سرپرست اداره کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد با خانواده چهارقلو دیدار و به گفتگو پرداخت.

وی در حاشیه دیدار از خانواده چهارقلوها، با اشاره به اینکه این خانواده تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: والدین چهارقلوها از حمایت سازمان بیمه سلامت در درمان ناباروری برخوردار بوده و اینک خداوند به آنها چهار فرزند هدیه کرده است.

سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه بیمه سلامت از هیچ حمایتی در زمینه جوانی جمعیت دریغ نخواهد کرد، گفت: این سازمان در راستای دستورات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های کلی جمعیتی کشور، چتر حمایتی خود را روی درمان ناباروری قرار داده و پوشش خوبی برای تامین هزینه زایمان و درمان فرزندان به دنیا آمده، مادران باردار و شیرده ایجاد کرده است.

عزیزی با اشاره به سیاست‌های جوانی جمعیت و سیاست‌های ملی در این حوزه به نیاز کشور در این زمینه اشاره و ارتقا جایگاه ایران اسلامی را در دنیا وابسته به تحقق این سیاست در دراز مدت دانست و اظهار امیدواری کرد؛ با عمل کردن تمام نهادها، سازمان ها و ادارات از جمله اداره کل بیمه سلامت استان و سایر سازمان‌های بیمه گر به تعهدات تکلیفی خود این قبیل خانواده ها حمایت شوند.

 وی از جمله تعهدات بیمه سلامت را پرداخت ۹۰ درصدی هزینه های ناباروری در مراکز دولتی و ۷۰ درصد در بخش خصوصی و تسهیل بیمه شدن مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال بر اساس دهک خانواده بر شمرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: