مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

ماکو نقطه تلاقی کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب

ماکو نقطه تلاقی کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب
کدخبر : 59265

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو که برای معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و گردشگری منطقه آزاد ماکو در قالب هیئتی از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به چین سفر کرده است،‌ در گفت و گو با فعالان اقتصادی چین گفت: ماکو از موقعیت ژئواستراتژیک و در نقطه تلاقی کریدور بین المللی شرق به غرب و شمال به جنوب قرار دارد.

 حسین گروسی افزود: «کریدور حمل و نقل بین المللی شرق-غرب» ظرفیت‌ ایجاد چارچوبی برای یک شبکه ارتباطی پرقدرت ازچین تا کشورهای بالتیک و اسکاندیناوی را دارد و موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد ماکو در واقع نقش سرزمین چهارسو در این مسیر و طرح «یک‌جاده-یک‌کمربند» چین را داشته باشد.

گروسی با اشاره به اینکه پروژه «یک کمربند یک جاده» (BRI) چین که شرق را به غرب وصل می‌کند افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر بفرد، منطقه آزاد ماکو با ارزش افزوده ترین نقطه برای ایجاد دهکده لجستیک و تبدیل شدن به قطب جذب و توزیع کالا بواسطه اتصال کریدورهای شرق ـ غرب و شمال ـ جنوب است.

وی اضافه کرد:‌ برای ایجاد لجستیک هوشمند به منظور جهانی شدن برای اولین بار بین مناطق آزاد کشور و سازمان منطقه آزاد ماکو با وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ماکو یک موقعیت استثنایی و بین‌المللی است، افزود: زیرساخت‌ها در این منطقه برای سرمایه‌گذاری در بخش دیتاسنتر نیز آماده است.

در این دیدارها،‌ فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران چینی نیز ضمن استقبال از بسته ها فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو به همکاری اقتصادی و صنعتی تاکید کردند.

برچسب ها :

کریدورهای بین المللی ایران

منطقه آ

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: