در حاشیه نمایشگاه بین المللی CIFIT 2023 برگزار شد؛

مذاکره با شرکت مطرح چینی جهت تکمیل پروژه جامع ارتباطی خلیج فارس

مذاکره با شرکت مطرح چینی جهت تکمیل پروژه جامع ارتباطی خلیج فارس
کدخبر : 59357

عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه قشم از برگزاری جلسه ای با شرکت راه و جاده شیامن چین(Xiamen Roads and Bridges co) جهت تفاهم برای تکمیل پروژه شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس خبر داد.

 یاسر سلیمانی با بیان این خبر، اظهار داشت: در حاشیه بیست و سومین رویداد بین المللی سرمایه گذاری و تجارت چین (CIFIT 2023) جلسه ای با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم و رییس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم، با قائم مقام و مدیران ارشد شرکت راه و جاده شیامن برگزار شد.

سلیمانی ادامه داد: این جلسه با توجه به ظرفیت های بالای فنی مهندسی کشور چین در احداث سازه های آبی و با توجه مشابه بودن موقعیت جزیره شیامن نسبت استان فوجیان با جزیره قشم و سرزمین اصلی در استان هرمزگان و همچنین بهره گرفتن از تجربیات یکی از بزرگترین شرکت های ساخت سازه های آبی چین این نشست دایر گردید.

وی افزود: این جلسه در راستای تکمیل پروژه شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس (شامل توسعه بندر کاوه ـ جاده و راه آهن و احداث پل خلیج فارس) به عنوان یکی از پروژه های راهبردی کریدور جنوب شمال کشور مذاکراتی صورت پذیرفت.

عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه قشم در پایان خاطرنشان کرد: شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس با اتصال جزیره قشم به سرزمین اصلی، همواره به عنوان یک ضرورت‌ جهت پیشرفت اقتصادی این منطقه در حوزه های گردشگری، نفتی و ترانزیتی جزیره قشم محسوب شده و یکی از مطالبات اصلی مردم جزیره قشم است.

براساس این گزارش، پروژه خلیج فارس ذیل طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس و شامل 4 پروژه پل خلیج فارس، توسعه بندر کاوه، احداث 4 لاین بزرگراه از بندر کاوه تا سرزمین اصلی و خط راه آهن بین سرزمین اصلی و جزیره قشم است که انجام تمامی پروژه ها وابسته به اتمام پروژه پل است.

گفتنی است؛ بیست و سومین رویداد تجارت و سرمایه‌گذاری چین (CIFIT 2023) به‌عنوان تنها رویداد تشویق سرمایه‌گذاری کشور چین برای تسهیل سرمایه گذاری های مشترک در دیگر کشورها از 8 الی 11 سپتامبر سال 2023 میلادی (برابر با 17 لغایت 20 شهریورماه 1402 هجری خورشیدی) در شهر شیامن کشور چین برگزار شد و منطقه آزاد قشم با بیش از 90 بسته سرمایه‌گذاری در حوزه‌های لجستیک، نفت و انرژی، صنعت، شیلات و گردشگری در این رویداد بین المللی حضور داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر: